Календар вагітності: 37-й тиждень вагітності
Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 37-й тиждень вагітності
Зміни в твоєму тілі (37-й тиждень вагітності):
Багато жінок звертають увагу, що в останні тижні вагітності важко виспатись. Причиною є великий живіт через збільшену матку. Навіть, лежачи на боці, матка з дитиною перетискає судини, органи черевної та тазової порожнини. Звідси і часте сечовипускання, і потреба сходити в туалет, і відчуття втоми в ногах. Окрім того кістки тазу дещо розходяться та зв’язки стають еластичними, щоб дитинці було легко просунутися під час пологів. Біль в спині може стати особливо надокучливим. Дуже допомічними в такому випадку є спеціальні вправи для вагітних: вправи Кегеля, вправа кішка, вправи в басейні. Вправи для вагітних не лише допоможуть зменшити біль у спині, а й правильно підготують необхідні м’язи до пологів.
Про Вправи Кегеля для вагітних можна прочитати тут.
А ще твоє маля може мати інші плани на ніч ніж ти. Хоча ритм спання та активності переважно підлаштовується під ритм жінки, дитинка може мати звичку змусити тебе походити серед ночі, щоб покращилось кровопостачання та більше кисню поступило до маляти. Тобто тобі може бути весело, а може бути й не дуже.
Не забувай стежити за активністю дитинки, фіксуй протягом якого часу дитинка здійснила 10 рухів. Якщо відчуваєш, що дитинка активніша аніж за звичай і не заспокоюється після повільної прогулянки, раджу звернутись до лікаря, адже підвищена активність маляти може свідчити про проблему.
Якщо ти ще не склала речі в пологовий будинок, раджу зайнятись тим, оскільки термін пологів практично на носі і краще бути готовим до несподіванок.
Як росте дитинка?
Прийнято вважати, що в 37 тижнів дитина є ранньодоношена. Організм дитини практично готовий до народження та життя поза материнським організмом (маткою). Це означає, що якщо в тебе почнуться пологи, лікар скоріш за все не зупинятиме процес. Проте повністю доношеною дитина вважається після 39 тижнів вагітності. Ці два тижні потрібні для того, щоб дорозвинулися легені та мозок дитини. Якщо за медичними показами тобі варто народжувати через Кесарів розтин, лікар у випадку нормального перебігу вагітності призначатиме пологи вже після 39 тижня.
В більшості діточок переважно вже є волоссячко. Волосся при народженні малюка може мати зовсім незвичний колір: від світлого у батьків-шатенів, до темнуватого у русявого тата й мами. На пальчиках нігтики можуть вже після народження потребувати першого манікюру.
Розвивається міміка дитинки, вона може насуплювати брови й мило усміхатися. Ще трошки і ти зможеш побачити личко твого малюка!
Автор: Ольга Летнянчик, лікар
Читайте також:
– Календар вагітності: від 1 до 40 тижня