36-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 36-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 36-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі на 36-му тижні вагітності:

Отже знайоме відчуття тривоги та надмірного хвилювання досить часто може бути підсилено запитаннями та неузгодженими рішеннями. В минулому акушер-гінекологи переважно не вважали за потрібним узгоджувати з породіллю план пологів. Проте часи змінюються, наукові дослідження підтверджують ефективність партнерських відносин між лікарем та породіллю. Тому заохочую тебе не боятися й не соромитися задавати питання, які тебе цікавлять, стосовно вагітності та пологів, а також періоду після народження дитини. Найкращим способом допомогти собі в такій ситуації є написання плану пологів. Спочатку запиши усе-усе, що прийде до голови, що тебе хвилює, що хвилює твого партнера. З загального списку виділи:

  • по-перше, запитання до лікаря акушер-гінеколога, питання, що стосуються вибору пологів, наприклад, партнерські чи самостійні.
  • вибір методу знечулення (знеболення), наприклад, епідуральна анестезія чи без знеболення.
  • вибір лікарні, лікаря, по можливості, палати.
  • по-друге, склади перелік речей, які тобі будуть потрібними під час пологів та при виписці дитини з пологового будинку.
  • напиши на листочку варіанти імен для дівчинки чи для хлопчика. Друзі чи батьки, звичайно, можуть вам порадити, проте раджу приймати рішення самостійно.

Як росте дитинка?

Переважно на 36 тиждень вагітності дитинка має набрати приблизно 2 кг 700 гр, щоденно до терміну пологів малятко може набирати по 30 грамів на день. Якщо придивитися до малюка то набір ваги найбільше помітний по руках та ногах, які стають пухкенькими. Можливо лікар акушер-гінеколог привітав тебе з тим, що дитинка перевернулася догори ногами й голівка опущена в таз. Власне така позиція дитини перед народженням є найбільш класичною. Проте не хвилюйся, якщо розміщення дитинки є інакшим, за сучасних умов у лікаря є багато можливостей успішно провести пологи й при нетиповому розміщенні дитинки в матці. Отже голова дитинки опускається в таз, а це означає, ще менше місця для сечового міхура та кишківника, – отже й часті відвідини туалету. Проте не хвилюйся твоя подорож тривалістю в дев’ять місяців скоро прийде до логічного завершення!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

35-й тиждень вагітності

37-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня