35-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 35-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 35-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі (35-й тиждень вагітності):

Майбутні пологи можуть насторожувати і, навіть, лякати, а особливо, коли це перші пологи.
Поради, як впоратись зі страхом перших пологів, ти знайдеш за цим посиланням.

В школі підготовки батьків інструктор повинен навчити тебе правильно дихати, щоб розслабитися під час пологів. В двох словах: під час перейми починай вдихати повільніше й глибоко через ніс, а потім повільно й протяжно видихай через рот. Оскільки під впливом болю ти можеш забутися та рефлекторно почати дихати швидко, інтенсивно, похапцем, по-собачому, що може спричинити гіпервентиляцію (надмірне надходження кисню внаслідок збитого ритму дихання), твоєму чоловікові чи партнерові варто вміти самому правильно дихати. Тоді під час важкого для тебе періоду зможеш покластися на його підказку та лише повторювати за партнером ритм правильного дихання, довіритися його інструкціям.

Не дивуйся, коли зауважиш незначне зменшення своєї маси тіла, це може бути спричинене зменшенням кількості рідини в матці (амніотичної рідини), також тобі, можливо, не дуже хочеться споживати їжу через печію. Проте пиття потрібного об’єму води є необхідним, також дбай про вітаміни, мінерали та клітковину, їж свіже та смачне!

Як росте дитинка?

Дитинка росте, набирає вагу, а отже місця стає дедалі менше. На ультразвуковому дослідженні можна побачити, як дитинка згортається в клубок, її рухи обмежені. Через зменшення кількості амніотичної рідини, часом можна розпізнати обриси дитячої п’ятки чи ручки, що випинається. Малятко вміє виконувати основні рухи потрібні для виживання назовні, а саме: дихати, смоктати, ковтати, реагувати на світло, звук, смак чи дотик. Шкіра дитини вкрита сирною змазкою, що захищає шкіру малюка від постійного перебування “у воді”. Згодом змазка допоможе дитинці рухатися пологовими шляхами!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

34-й тиждень вагітності

36-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня