Кімнатні рослини – небезпека для дитини

Коли в домі з’являється дитина, починає панувати і особливий порядок. Всі дрібні речі з кожними новими вміннями та досягненнями малюка переставляються все вище,  а небезпечні – ховаються все далі або надійно закриваються. Для дитини створюється максимально безпечне середовище. Аптечки, розетки, ножі, побутова хімія…Але є й такі небезпеки, які ретельно ховаються, наприклад, кімнатні рослини. Серед звичних всім вазонів маскуються за красою лапатого листя та гарних квітів ті, які можуть завдати неабиякої шкоди дитині.

Дифенбахія

Це одна з найпопулярніших декоративних рослин, яка часто зустрічається в помешканнях. Велике строкате листя виглядає дуже ефектно. Дифенбахія невибаглива і досить швидко росте. Та при відламуванні листка чи пошкодженні стебла виділяється отруйний сік. Якщо він потрапить на шкіру чи слизову дитини, вона може отримати подразнення, а подекуди й значні опіки. При попаданні в організм, можливі порушення травлення та утруднене дихання. Тому важливо утримувати цю рослину в недоступному для дітей місці та дотримуватися обережності під час обробки чи пересадки.

Дифенбрахія

Аглаонема

Рослина сімейства ароїдних в народі зветься «квіткою щастя». Її листя вражає різноманітністю забарвлень, тому чарівна аглаонема, може прикрасити будь-який інтер’єр своєю елегантністю та красою. Проте варто пам’ятати, що вона вважається потенційно небезпечною для маленьких дітей.

Усі частини аглаонеми містять речовини, які, при контакті зі шкірою чи слизовою, можуть викликати сильні подразнення. А якщо малюк спробує познайомитися з аглаонемою звичними для себе способами – лизнути, пожувати, це може спровокувати досить сильну алергічну реакцію. Тож, маючи таку рослину вдома, важливо розташувати її у недосяжному для дитини місці. 

Аглаонема

Молочай

Ще один кімнатний красень, якого слід ховати якнайдалі від малечі. Привабливий вигляд молочаю може зацікавити юних дослідників. А швидкі, та ще досить незграбні рученята, блискавично вилучать шматочок рослини, щоб ретельно її дослідити. Але сік, який виділяє рослина при пошкодженні листя чи стебел, здатен спричинити опіки, при попаданні в травну систему – нудоту та запаморочення.

Молочай

Цикламен

Загадкова декоративна квітуча рослина, яка поєднує в собі красу, лікувальні та отруйні властивості. Навіть в невеликих кількостях може стати причиною нудоти та блювання, запаморочення, головного болю, підвищення температури. При необережному вживанні всередину у великих кількостях можуть спостерігатися судомні напади, порушення з боку серцево-судинної та дихальної систем.

Розміщувати такі рослини слід поза зоною доступу дитини.

Цикламен

Антуріум

Цю рослину в народі йменують «чоловічим щастям». Антуріум часто використовують для декору квартир та будинків, адже він має неперевершений вигляд й вважається гарним природним очисником повітря. Незважаючи на це, слід з обережністю ставитися до рослини, адже сік антуріуму, при потраплянні на слизові оболонки, викликає суттєві подразнення та алергічні реакції. 

Антуріум

Кактус

Дуже популярна рослина, адже не вимагає особливого догляду. Існує безліч різноманітних видів за формою та розмірами, є й такі, які радують око своїми квітами. Та всі вони мають колючки. Досить одного необережного дотику, щоб поколоти ніжну шкіру малюка. Деякі колючки досить гнучкі та дуже тонкі, витягнути їх може бути не так просто.

Якщо колючка застрягла в шкірі дитини, це може призвести до болю, запалення і навіть інфекції. 

Перед тим як купувати будь-яку рослину, уважно ознайомтеся з її характеристиками та особливостями. Памʼятайте, що кожна квітуча рослина – потенційна небезпека розвитку полінозу (алергії на пилок). Як тільки ваш малюк покидає ліжечко і починає активно повзати та ходити, попіклуйтесь про те, щоб знайомство з вазонами не перетворилося на небезпеку для вашої дитини. В разі будь-яких підозр на отруєння або інші негативні реакції від контакту з рослинами, негайно звертайтеся до лікаря. Швидка реакція у подібних випадках допоможе уникнути серйозних наслідків. 

Кактус