Довгих 9 місяців майбутні батьки готуються до появи свого малятка на світ. Купують речі, читають спеціалізовану літературу, роблять ремонт у дитячій кімнаті, а також сваряться з родичами. Адже як назвати малюка правильно, щоб його доля була щедрою, а життя безхмарним, знають всі. І вважають своїм обовʼязком поділитися цим знанням із майбутніми батьками.
Як обрати імʼя дитині
Щороку Мін’юст публікує найпоширеніші та найрідкісніші імена маленьких українців. Слід зазначити, що право називати малюка має батько та мати за спільною згодою. Закон України дозволяє давати не більше двох імен, окрім випадків, коли один чи обоє з батьків належать до нацменшин, де звичними є інші варіанти.
Отже, найчастіше у 2023 році дівчаток називали Анастасіями, Вікторіями, Даринами, Євами, Златами, Катеринами, Мирославами, Маріями, Софіями та Соломіями. Та серед них зустрічаються і зовсім рідкісні імена: Афелія, Джавеліна, Властилина, Ава, Еля, Даня, Мрія, Агапія, Сонія, Лалі, Лукерія, Міссандея, Теона, Златослава.
У хлопчиків найпопулярнішими іменами виявилися: Андрій, Богдан, Володимир, Василь, Данило, Іван, Матвій, Микола, Олександр, Ярослав. Та не всі називали дітей звичними іменами, зустрічаються тут: Іскандер, Байрактар, Волеслав, Гор, Граф, Еней, Марс, Велеслав, Ахіллес, Сармат, Світозар, Нимрод, Калеп, Князь, Ларс, Лорд, Саркіс, Стиліан, Х’юго, Никодим, Нектарій.
Що ж, існує безліч варіантів імен, а також тверджень про те, як назвати малюка. Долучають сюди церковний календар, зорі, згадують вдалі імена живих та померлих родичів, відомих особистостей чи й самі стають творцями ймення свого нащадка.
Імена по Знаках зодіаку
Вважається, що зодіакальні знаки можуть впливати на характер та особистісні риси дитини. Так для сміливих Овнів (21 березня – 19 квітня), наділених неабиякою енергією, підходять імена Артур або Вікторія.
Для Тельців (20 квітня – 20 травня) підходять імена, які асоціюються з надійністю та стабільністю, наприклад, Максим або Анна.
Близнюкам (21 травня – 20 червня) слід обирати імена, що виражають комунікативність та різноманітність, наприклад, Олексій або Ірина.
Для Раків (21 червня – 22 липня) підходять імена, які асоціюються з сімейністю та дбайливістю, наприклад, Дмитро або Вікторія.
Левам (23 липня – 22 серпня) найкраще підходять ймення, що виражає лідерство та впевненість в собі, наприклад, Максим або Анастасія.
Дівам (23 серпня – 22 вересня) пасують імена, які асоціюються з організованістю та аналітичним мисленням, наприклад, Андрій або Вікторія.
Терезам (23 вересня – 22 жовтня) можете вибрати ймення, що виражає гармонію та співпрацю, наприклад, Максим або Ірина.
Скорпіонам (23 жовтня – 21 листопада) підходять імена, які асоціюються з емоційною силою та наполегливістю, наприклад, Олександр або Анастасія.
Для Стрільців (22 листопада – 21 грудня) можете обирати імена, що виражають пригодницький дух та оптимізм, наприклад, Михайло або Юлія.
Козерогам (22 грудня – 19 січня) підходять імена, які асоціюються з амбіціями та респектабельністю, наприклад, Володимир або Лариса.
Для Водоліїв (20 січня – 18 лютого) можете вибрати ймення, що виражає незалежність та оригінальність, наприклад, Олег або Марина.
Рибам (19 лютого – 20 березня) підходять імена, які асоціюються з чутливістю та креативністю, наприклад, Андрій або Лілія.
Вибір імені дитини за звучанням
Ім’я супроводжує людину усе її життя, тому вважається найпотужнішим тригером для психіки. Одне ім’я звучить ніжно та мелодійно, інше – більш різко чи стримано. Можна обрати таке, яке подобається за звучанням, та викликатиме позитивні асоціації у оточення та самої дитини.
Важливо підібрати ім’я, де голосні та приголосні звуки гармонійно співзвучать, щоб воно було приємним на слух. Також важливо враховувати як воно поєднується із прізвищем. Окрім цього, ім’я повинно легко вимовлятися та записуватися, щоб уникнути надмірних складнощів в майбутньому.
Значення імені
Вибір імені для дитини – важливий крок у формуванні її ідентичності. В ньому може бути зашифрований глибокий символічний зміст. Іноді майбутні батьки обирають ім’я саме за цими критеріями.
Значення імені може бути пов’язане з його походженням, історією або культурними коренями. Наприклад, ім’я Софія походить від грецького слова, яке означає “мудрість”. Для батьків, які вірять у важливість розвитку інтелекту своєї дитини, це ім’я може бути символом їхнього прагнення передати мудрість та розум своїй дитині.
Вибір імені за його значенням може також бути пов’язаний з певними якостями або цінностями, які важливі для батьків. Наприклад, ім’я Віктор походить від латинського слова, що перекладається як “переможець”. Це ім’я може бути обрано з метою надати дитині впевненості та віри у власні сили.
З початком повномасштабної війни в Україні з’явилися імена з войовничим (Байрактар, Іскандер, Джавеліна) чи мирним посилом (Мир, Добромир, Мира-Слава).
Імена за церковним календарем
В багатьох культурах і віросповіданнях, вибір імені за святцями має особливий сенс і значення. Він надає імені додаткову духовну силу та зв’язок з релігійною спадщиною.
Ім’я, обране за церковним календарем, може вшановувати святих, які відзначаються у церковному календарі у конкретний день.
Відомо, що святий, чиє ім’я носить дитина, стає її небесним покровителем і малюк наділяється його здібностями. Вважається, що цей святий приходить на допомогу та оберігає дитину протягом її життя. Такий вибір імені за допомогою церковного календаря може бути важливим для батьків, які прагнуть забезпечити свою дитину додатковим духовним захистом.
Таким чином, вибір імені за церковним календарем – це не просто традиція, а й можливість надати імені дитини духовний сенс.
Вибір імені по даті народження
Кожна цифра має своє значення та вібрацію, тому дата народження для багатьох батьків – важлива деталь при виборі імені для дитини. На допомогу в цьому випадку приходить нумерологія. Для цього потрібно враховувати числа, які утворюють дату народження, та шукати ім’я, яке відповідає цим числам.
Також вважається, що осінні та зимові діти більш цілеспрямовані та вперті. Щоб трохи пом’якшити “гострі” риси характеру, рекомендується давати їм м’якші імена. А чутливих літніх та весняних малюків краще називати твердими йменнями.
Чи можна називати дітей іменами родичів
Дослідники виявили цікавий факт, що в давнину нерідко в одній сім’ї діти мали однакові імена. Так два сини Івани чи доньки Марійки в родині нікого не дивували. Існує декілька версій цього феномену. Вважається, що таким чином батьки сигналізували про те, що вони більше не хочуть мати дітей. За іншою версією, щойно народженому хворобливому малюку давали ім’я брата чи сестри, надаючи йому додаткові сили та здоров’я.
Щодо померлих родичів, єдиної думки немає. Вважається, що не слід називати малюка лише іменем родича, який трагічно чи передчасно загинув.
Чи варто називати дитину іменем одного з батьків – питання неоднозначне. В одних регіонах – це поширена практика, як вияв поваги до тата чи мами. В інших – навпаки, вважається, що дитина не матиме власної долі, а лише повторить життя того, на честь кого її назвали. Та й психологи підкреслюють, що в таких випадках син чи донька не зможе відчувати своєї індивідуальності. Але лише батьки можуть вирішувати, як називати своє дитя.
При виборі імені маляти не йдіть на поводу родичів чи моди. Прислухайтеся до свого серця, ретельно зважуйте всі “за” та “проти” і не покладайте надії лише на ім’я. Адже історії відомі люди з однаковими іменами, але різними поглядами та діяннями.