Якщо ваша дитина часто хворіє, слід зайнятися зміцненням її імунітету. Для цього необхідно дотримуватися кількох простих правил.
Переглядаємо раціон харчування
Насамперед потрібно звернути увагу на раціон харчування дитини — він має бути різноманітним та збалансованим. Справа в тому, що корисні бактерії мікробіота харчуються різними речовинами, і якщо раціон малюка буде мізерний, деякі типи бактерій почнуть відмирати. Крім того, лише різноманітне харчування забезпечить дитячий організм усіма необхідними вітамінами та мікроелементами, що допоможуть уникнути частих захворювань.
Менше цукру
Це випливає з першого пункту. Цукор, який міститься в солодощах, випічці та інших «шкідливих смаколиках», веде не тільки до карієсу, а й до зростання патогенної мікрофлори в кишечнику, а це сильно послаблює імунітет.
Менше стресу
Недарма існує прислів’я “Всі хвороби від нервів”. Це справді так, адже стрес та нервова перенапруга негативно позначаються на шлунково-кишковому тракті, звідси і запори, і діарея, і нетравлення. Ну і, звичайно, при хронічному стресі страждає імунітет, особливо незміцнілий дитячий, адже порушується всмоктування поживних речовин. Ще одне важливе правило – ніколи не годуйте дитину насильно. А ось стежити за кількістю споживаної рідини (води, чаю, компоту, морсу, але не солодких лимонадів) потрібно обов’язково.
Дотримуємося режиму дня
Ще одне важливе правило на шляху до міцного імунітету – лягати спати і прокидатися потрібно приблизно однаково. Наприклад, якщо дитина весь тиждень рано встає, щоб йти в садок або в школу, а на вихідних відсипається і відповідно лягає пізніше звичайного, від цього страждатимуть усі системи організму.
Більше проводимо часу на свіжому повітрі
З самого народження якнайчастіше гуляйте з малюком – бажано не менше 4 годин на день. Якщо на вулиці мороз чи сильний вітер — скоротіть час прогулянки до 20-30 хвилин, але тоді постарайтеся хоча б виходити двічі на день.
Більше руху
Активний спосіб життя – запорука здоров’я та міцного імунітету. Привчіть дитину починати день із легкої зарядки. Влітку нехай дитина якомога більше бігає босою травою, піском і галькою і навіть просто по підлозі в квартирі — все це позитивно впливає на її імунну систему. Дитина перестане часто хворіти.
Не кутаємо дитину
Чомусь багато мам щиро вважають, що їхня дитина постійно мерзне, тому загортають її в теплу ковдру, одягають у кілька шарів одягу, але насправді перегрів досить небезпечний. І, звичайно, якщо дитина з дитинства зростатиме в тепличних умовах, її організм буде ослаблений і не зможе чинити опір інфекціям.
Прийом імуностимулюючих добавок
З трьох років і за узгодженням з лікарем-педіатром дитині можна давати рослинні імуностимулятори (у вигляді драже або сиропу). Звичайно, не варто чекати на диво, що після прийому малюк ніколи не застудиться. Але при дотриманні вищезгаданих правил додатковий прийом імуностимулюючих препаратів може дати непоганий ефект. Ще раз повторимося: у жодному разі не можна давати ніякі препарати дитині, попередньо не порадившись із лікарем!