Малюкові 1 рочок: що в тарілці дитини

Ну ось і минув перший рік життя вашої крихітки. Це вже не те немовля, над яким ви припадали лише із грудним молоком чи пляшечкою із сумішшю кілька місяців тому. Тепер ваша дитина хоче і потребує більш дорослої їжі. Що ж має бути у тарілці, аби і смачно, і корисно?

У тарілці дитини мають бути ті ключові продукти, які забезпечать маленькому організмові повноцінний розвиток. Загалом вік від 1 до 3 років у дітей вважають таким собі перехідним періодом. Вони ще не дорослі, але вже й не маленькі. Тому харчування потребує особливої уваги.

Скільки їсти?

Кожне дитя – індивідуальне. Хтось ледь доїдає маленьку порцію, тоді як іншому потрібна добавка. Однак орієнтуйтесь на 5 прийомів їжі щодня. Це 3 основні – сніданок, обід та вечеря, а також два перекуси – один перед обідом, інший – підвечірок.

Спочатку даємо невеликі порції – четверту частину від дорослої. Далі відштовхуємось від індивідуальних потреб дитини. Є також схема, за якою треба давати одну столову ложку їжі на один рік дитини.

Що їсти?

Що має бути у тарілці дитини – питання ключове. Адже нам важливо не просто нагодувати дитину, а нагодувати її якісно. Отже, налягаємо на овочеві страви, вони мають переважати у дитячому раціоні. Старайтесь готувати так, аби щодня дитина з’їдала два овочеві блюда і одне круп’яне.

А загалом харчування дітей можна поділити на кілька груп продуктів, які дитина має вживати щоденно.

Це:

– м’ясо, яйця та риба;
– молочні продукти;
– овочі та фрукти;
– крупи;
– рослинні жири.

Поговоримо про них детальніше.

Отож м’ясо у тарілці дитини має бути гіпоалергенне: починаємо із кроля та індички. Поступово можна вводити курку та телятину, проте зауважте, що це мають бути нежирні сорти. В і деалі на добу дитина повинна з’їдати 80-100 грам м’яса. Спочатку усі страви готуються із фаршу. Після того, як у дитини проріжуться жувальні зубки, можна давати невеликими шматками.

Яйця вводимо поступово. Спочатку це зварений жовток. Його можна додавати, наприклад, до супів. Ближче до двох років можна буде спробувати білок. Сумарно за тиждень дитина має з’їдати не більше трьох яєць.

Риба. Починаємо із морської білої риби. Її достатньо давати дитинці двічі на тиждень орієнтовно по 50 грам.

Щодо молочних продуктів, то тут ми говоримо не лише про те молоко, на яких варимо каші, а й про йогурти, кефір та сир. Денна норма молочки для тарілки дитини такого віку – 300-500 грам. При цьому майже половина припадає, власне, на кисломолочні продукти.

Овочі і фрукти мають бути щоденно у раціоні дитини. Овочів можна давати 200-300 грам, при цьому будь-як їх комбінувати між собою. Вибір маємо між такими як картопля, цибуля, морква, броколі, цвітні та білокачанна капуста, баклажан, кабачок, буряк. Фруктів вистачить 150 грам.

Щодо каш, то їх можна готувати дитині щодня. Можна чергувати із макаронами.

Будь-які продукти вводьте поступово, аби дитина встигла звикнути до них і до смаку, зокрема. Не варто в один тиждень перепробувати все меню. У вас для цього ще буде багато часу.

Важливо: основним напоєм річної дитини має бут профільтрована вода. Будь-які інші напої можна давати лише як доповнення, а не основу.

Пам’ятайте, що ваш малюк готується до дорослої їжі. Його травна система вже добре сформувалася, порівняно із тим часом, коли ви вводили прикорм, однак ще потребує дбайливого ставлення, тому тримайте харчування на контролі.