38-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 38-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 38-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі (38-й тиждень вагітності):

Можливо ти цього не зауважуєш, але твоє тіло готується до майбутніх пологів. Таким приготуванням буде:

  • Збільшення кількості тренувальних псевдопотуг Брекстона-Гікса. Вони, на відміну від справжніх поту, не мають вираженого ритму, що наростає, переважно є неболючими.
  • Тазові кістки та зв’язки між ними дещо розходяться, збільшуючи пологовий канал, по якому буде рухатись дитина під час пологів;
  • Кишківник намагається позбутися усього зайвого.
  • Настрій стає спокійнішим, гормони активно готують тебе до пологів.

Коли їхати в лікарню? Певно в уяві вже виникли кадри з кінофільму, де таксі на максимальній швидкості мчить до лікарні, але не встигає, й батько дитини змушений власноручно прийняти пологи в дружини. Можу тебе запевнити, що це малоймовірний сценарій. Процес народження дитини тривалий: в жінок, що народжують вперше, це переважно 18-20 години, а жінок, що вже народжують повторно, цей період коротший до 12-14 годин. Загалом на тривалість пологів впливає багато факторів, наприклад, розмір тазу жінки чи розміщення дитини.

Пам’ятай про ознаки пологів, коли варто їхати в пологовий будинок:

  • Отже перейми – це відчуття напруження, спазму м’язів матки. Якщо до того ти фіксувала в себе псевдоперейми Брекстона-Гікса, то справжні перейми будуть ставати інтенсивнішими, тривалішими та болючішими. До лікарні треба їхати, коли перейми можна описати формулою: 1-4-1. Тобто перейми тривалістю не менше 1 хвилини з інтервалом через 4 хвилини, що триває вже щонайменше протягом 1 години.
  • Коли твої води відійшли. З матки має витекти рідина дещо схожа до сечі.
  • Ти відчуваєш надзвичайно сильний, нестерпний біль в спині, внизу живота, в тазу.

Як росте дитинка?

Дитинка може набирати до 28 грамів на день, збільшення підшкірно жирової клітковини допоможе їй зберегти температуру сталою після народження. Останні дослідження свідчать, що перебування дитини 38 тижня вагітності в матці, має на позитивний вплив на розвиток нервової системи, головного мозку малятка.

Якщо лікар акушер-гінеколог призначив тобі ультразвукове дослідження на 36-38 тижні вагітності, ти можеш навіть роздивитися волоссячко на голові маляти. Часом маля мило усміхається або позіхає.

Раджу використати цей період, щоб добре відпочити, набратися сил, по можливості виспатися перед наступним марафоном, що розпочнеться після народження дитини.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

37-й тиждень вагітності

39-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня