22-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 22-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 22-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Напевно ти вже зауважила, що в тебе змінилось волосся. Переважно під час вагітності волосся стає густішим, швидше масніє. Намагайся мити волосся натуральними, без великої кількості додатків шампунями. Насолоджуйся гарним волоссям! Хоча є жінки, які не зауважують особливих змін. Якщо ти стежиш за якістю харчування, їж багато свіжих овочів та фруктів, тоді стан твоєї шкіри та волосся має покращуватися.

Стосовно шкіри, то вона також переважно має гарний вигляд. Проте збільшене утворення жирів, може провокувати появу вугрів (акне). Доброю порадою є – підбери собі хороше мило, очищувальний міцелярний розчин, що не містить зайвих штучних компонентів та не подразнює чутливу шкіру обличчя.

Окрім приємних бонусів пов’язані з гарним виглядом шкіри, тебе може засмутити поява пігментних плям чи збільшення вже існуючих. На жаль, це дійсно пов’язано з вагітністю й зникне лише після пологів. Пам’ятай, що пігментні плями можуть швидко “згоріти” на сонці, тому використовуй сонцезахисні креми.

Ростучий животик буде сприяти появі розтягів. Розтягнута шкіра може неприємно чухатися, пекти, бути надмірно чутливою. Раджу підібрати хороший крем і періодично змазувати шкіру живота. Загалом добрий догляд за шкірою, змащування тіла кремом після душу – мають стати звичками догляду за собою. Також носіння поясу для вагітних дещо допоможе попередити розтяги на тілі. А найосновніше – це стеж за своєю вагою, намагайcя збільшуватись у масі тіла в рекомендованих межах.

Як росте дитинка?

На цьому тижні відбуватиметься розвиток органів чуття дитини. Малятко вчиться пізнавати світ на дотик, торкається обличчя, дотягується до пупкового канатика (пуповини), хапається за нього. Не переживай, пуповина міцна. Важливим для малюка є слух. Будучи всередині животика, насправді, дитинка перебуває в досить “шумному” середовищі. Вона чує серцебиття мами, її голос, добре відгукується на приємні мелодії, але й лякається чогось голосного та несподіваного. Тому не забувай спілкуватися зі своєю дитиною, співати їй колискові.

Рухи дитинки – це можливість відчути контакт з малям, що є ще у животику. Незабаром ти розрізнятимеш, коли дитинка спить, коли бавиться, а коли налякалася.

Читайте також:

21-й тиждень вагітності

23-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня