23-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 23-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 23-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Період очікування, виношування часом буває нестерпно довгим і нудним. Отже деякі практичні поради, як знайти гармонію в нових обставинах, створити позитивний настрій.

Вправи, що допомагають зменшити напруження та покращити настрій при вагітності:

Майндфулнес медитація під час ходьби

Дуже часто ми ходимо в режимі так званого “автопілоту”: автоматично долаємо відстань від точки А до точки В, виконуємо завдання по переміщенню тіла в просторі. Власне вправа усвідомленої ходьби полягає в максимальній увазі, зануреності в реальність, в намаганні перебувати тут і тепер. Тут немає нічого містичного чи казкового, вже достатньо наукових доказів, що практика тренування уваги на моменті тут і тепер позитивно впливає на здоров’я та самопочуття, знімає стрес і дозволяє вирівняти настрій.

Отже присвяти принаймні 15 хвилин на день для усвідомленої медитації в ходьбі. Для того вибери темп ходьби, що є зручний для тебе, нікуди не треба “летіти”. Протягом 3 хвилин, йдучи в зручному темпі, поспостерігай як ти дихаєш, простеж як повітря потрапляє в ніс, рухається через трахею, бронхи, заповнює легені, як, віддавши кисень, повертається назад і виходить назовні теплим струменем.

Одночасно зверни увагу як усе тіло наповнюється теплом, як воно доходить до найвіддаленіших куточків всього тіла. Спробуй наступні п’ять хвилин по черзі зосередити увагу на відчуттях які виникають: в пальцях лівої ноги і догори в ступні, в гомілці, а згодом у всій нозі.

Тепер перенеси свою увагу на праву ногу, скануй знизу вверх від пальців ноги до ступні, гомілки, стегна. Зосередься на ділянці тазу. Відчуй свій живіт, поперек, спину. Внутрішнім поглядом зупинись на лівій руці, долонями відчуй яка температура повітря, яке воно на дотик. Нехай твоя увага поступово обстежить ліву руку знизу догори. Аналогічно переведи свій внутрішній погляд на праву руку, долоню. Відчуй як повітря проходить крізь пальці руки.

Тепер повільно переміщай увагу від пальців руки вверх: до передпліччя, ліктя, плеча. Вернись увагою до середини твого тіла (діафрагми), простеж як легені наповнюються киснем. Зверни увагу на шию, рот, відчуй м’язи обличчя, намагайся, м’яко дихаючи, розслабити обличчя чи делікатно посміхнутися. Уяви, що усі думки, турботи – це хмари, що виходять під час видиху назовні й розчиняються, натомість з кожним вдихом свіжого повітря приходить чистота й свіжість. Влови цей момент легкості й спробуй якнайдовше перебувати в ньому.

М’яко та повільно повертайся з внутрішньої мандрівки. Зрештою описаний алгоритм “сканування” тіла підходить для багатьох видів медитації, наприклад, сидячи в зручному кріслі з випрямленою спиною.

Творчість

Вагітність – це хороший час, щоб пригадати своє хобі. Можливо в дитинстві ти любила малювати чи вишивати, а можливо в’язати? Спробуй, раптом сподобається й захочеться творити. Гарною ідеєю є також спроби навчитися чогось нового, чого б ні? А раптом, ти знайдеш для себе нове цікаве хобі.

Спорт для вагітних

Поцікався які гуртки є для вагітних. Можливо це плавання чи спеціальний пілатес. Спеціально розроблені програми для вагітних – це не лише добре для твого тіла, це також нагода познайомитися з новим товариством, з жінками, що мають схожі до тебе інтереси, й шукають чогось нового та позитивного.

Як росте дитинка?

Шкіра дитинки стає рожевого кольору, первинне волоссячко росте.

Кістки маляти стають міцними (кальцинуються). Ти пам’ятаєш про здорове харчування? Вживаєш їжу багату на кальцій?

Слух дитини удосконалюється, вона починає краще розрізняти різноманітні звуки. Розвиваються смакові рецептори на язиці – маля розрізняє смаки.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

22-й тиждень вагітності

24-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня