16-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 16-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 16-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Можливо, ти зауважила, що часом губиш баланс або при ходьбі є дещо нестійка? Все добре, це пов’язано з тим, що ростуча матка, дещо змінює твій звичний центр ваги. Тому, якщо ти ще досі ходиш у взутті на підборах, дуже раджу купити собі гарне зручне взуття на рівній, стійкій підошві.

Вважається, що протягом 16 – 22 тижнів жінка має відчути рухи дитини. Вагітні вперше переважно починають відчувати рухи на два тижні пізніше, коли вже відрізняють їх від інших відчуттів у тілі.

Якщо хочеш дізнатися, як відрізнити (поштовхи) дитини та навчитися їх розуміти, про це детальніше читай в цій статті.

Як росте дитинка?

Кістки твоєї дитини стають твердими, м’яка хрящова тканина, що виповнювала їх, замінюється кістковою тканиною. Для розвитку кісток потрібне достатнє надходження кальцію та вітаміну Д. Природа придумала так, що навіть якщо в тебе бракуватиме цих речовин, дитинка візьме необхідну кількість в будь-якому разі, а от твої кістки та зуби можуть постраждати. Тому пам’ятай про здорове харчування, вживай їжу багату на кальцій: білий домашній сир, кунжут, молоко або йогурти.

Дитина вільно плаває у амніотичній рідині амніотичного мішку. До кінця тижня об’єм рідини має стати достатнім, щоб, у разі потреби (лікарських показів), зробити без надмірної шкоди для маляти амніоцентез – дослідження амніотичної рідини набраної шляхом проколу.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

15-й тиждень вагітності

17-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня