15-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 15-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 15-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Зміни в твоєму тілі пов’язані здебільшого з ростучою маткою та потребою у посиленому кровообігу органів тазової порожнини, до яких вона відноситься. У зв’язку з цим ти можеш почати зауважувати, що твої ноги схильні ставати “важкими”, “набрякати”, особливо коли твоя робота вимагає стояння чи тривалого сидіння на місці. Якщо в тебе і до того були проблеми з венами, тоді вагітність, на жаль, тільки загострить ситуацію. Добрим рішенням, щоб розвантажити ноги, є варіант полежати на боці, піднявши ноги легко догори і поклавши їх на зручні подушки.

Одним з найкращих видів фізичного навантаження для вагітних є плавання в басейні. Часом у програмі басейну передбачені спеціальні заняття для вагітних. Плавання добре для твого хребта та для кровоносної системи. Плаваючи, ти не лише тренуєш м’язи хребта, а також можеш пропрацювати спеціальні вправи для м’язів і зв’язок тазу.

Як росте дитинка?

Якщо ти виставиш животик на сонечко, тоді твоя дитинка може його відчути. Дитинка бачить світло, проте переважно ховається від незвичного подразника.

Дитинка може також відчути на смак речовини, що потрапили в амніотичну рідину з крові матері, оскільки на язиці і в носі є рецептори, що розрізняють смак.

Амніотична рідина, що потрапила до носу, допомагає формуватися дихальній системі дитинки.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

14-й тиждень вагітності

16-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня