17-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 17-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 17-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твій животик росте, твоя матка посередині між лобковою кісткою та пупком. Тепер, сідаючи в машину, зверни увагу як вдягати ремінь безпеки: пристебнись тільки діагональною частиною, а поперечну горизонтальну розмісти позаду себе, щоб вона не перетискала дитинку, особливо, у разі різкої зупинки. Намагайся їздити дуже обережно, і, по можливості, зміни місце водія на пасажирське.

Раджу також відвідати заняття в школі підготовки до батьківства. Заняття розроблені таким чином, щоб допомогти вагітним навчитися основним прийомам догляду за собою під час вагітності, під час пологів та в післяпологовому періоді. Інструктори в таких школах, за звичай, є досить відкритими та готовими допомогти. Добре, по можливості, відвідувати такі заняттям удвох з батьком дитинки. Така спільна наука дозволяє краще психологічно підготуватися до майбутнього батьківства.

Як росте дитинка?

До кінця тижня дитина по довжині (розмір від верхівки голови до краю сідничок) матиме 12,7 см, як добре велике яблуко, важитиме десь також приблизно.

Цей період присвячений розвитку шкіри, а саме пігментних клітин, що виробляють пігмент – мелатонін, у зв’язку з чим шкіра не є прозорою. Також розвиваються кістки маляти, вони з м’яких гумоподібних стають міцними ( кальцинованими ).

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

16-й тиждень вагітності

18-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня