3-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 3-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 3-й тиждень вагітності

Третій тиждень: ти можливо вагітна, якщо мала статеві стосунки в плідний період, наприклад, під час овуляції, та еякуляція відбулася у піхву ( вагіну ). Проте остаточно про це можна дізнатися лише на тижні п’ятому, коли не наступить чергова менструація, – тобто в тебе буде затримка місячних.

Підтвердити вагітність можна тестом на вагітність. Тест на вагітність визначає рівень гормону хоріонічного гонадотропіну в сечі. Залежно від ступеню чутливості є тести, які використовують з 3 дня затримки – більш чутливі, і після тижня затримки чергових місячних – менш чутливі. В принципі, є тести, які можуть визначити вагітність з 7 дня після зачаття, проте все рівно краще перевірити повторним тестом ще за тиждень.

Тому не будь нетерплячою 🙂 Зрештою, якщо плануєш стати мамою, то вже певно стежиш за дієтою і уникаєш шкідливих речовин та впливів?

Третій тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Якщо брати до уваги звичний жіночий менструальний період, то після овуляції ( звільнення яйцеклітини у черевну порожнину жінки, де вона швидко підхоплюється війками маткової труби), наступає третя фаза менструального циклу, а саме лютеїнова. Лютеїнова фаза менструального циклу – це період, коли організм жінки готується до вагітності. Розірваний під час овуляції фолікул в яйнику перетворюється на жовте тіло. Жовте тіло продукує гормон прогестерон, гормон підготовки та супроводу вагітності. Також продовжує виробляти гормон естроген. Прогестерон є необхідним, щоб епітелій матки, ендометрій, починав виділяти речовини, які необхідні, щоб запліднена яйцеклітина ( зародок ) могла легко прикріпитися до стінок матки ( імплантація ).

Від моменту імплантації починає вироблятися гормон хоріонічний гонадотропін, що є надзвичайно важливим для нормального розвитку дитинки в матці матері. Власне рівень хоріонічного гонадотропіну визначають в тесті на вагітність. Хоріонічний гонадотропін також продовжує життя жовтому тілу, що тепер називається жовтим тілом вагітності. Воно впродовж наступних трьох місяців вагітності буде “фабрикою” гормонів необхідних для нормального перебігу вагітності.

Третій тиждень вагітності – як росте дитинка?

Отже яйцеклітина, що чекала в матковій (Фалопієвій) трубі, зустріла того єдиного сперматозоїда й разом вони створюють дитинку (зиготу). Рухаючись по матковій трубі в напрямку матки, зачата дитинка спочатку у вигляді однієї спільної клітини, ділиться на дві, на чотири. На третій день від зачаття дитинка складається з 8 клітин, потім з 16 клітин. Тепер вона з маткової труби потрапляє до матки. В матці продовжується поділ клітин: настає фаза морули, її змінює фаза бластоцисту. Але найосновніше це те, що дитинка має знайти собі затишне місце в матці, де вона прикріпиться до стінки . Це є так званий процес імплантації (прикріплення до стінок матки). Прикріплений зародок зростатиме під опікою матки наступні дев’ять місяців.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

2-й тиждень вагітності

4-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня