4-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 4-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 4-й тиждень вагітності

Ти ще, напевно, не знаєш чи вагітна. Проте в твоєму організмі відбуваться неймовірні зміни. Дитинка, яка при заплідненні складалась з однієї клітинки, тепер має до сотні клітин. За неймовірно короткий час з цих клітинок сформується органи та системи.

Отже на що варто звернути увагу на четвертому тижні вагітності?

Четвертий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Переважно жінки не відчувають особливих змін протягом четвертого тижня вагітності. Проте, у деяких жінок, процес прикріплення зародка до стінок матки ( імплантація ) може супроводжуватися легким болем у животі, підняттям температури до 37 градусів за Цельсієм. В будь-якому разі, це мають бути легкі незручності. У разі, коли ви переживаєте, краще порадьтесь з вашим акушер-гінекологом. Загалом перша порада – оберіть собі лікаря, котрому ви будете довіряти. Добрий лікар може багато чим допомогти, чи порадити, особливо, коли це ваша перша вагітність, і для вас усе нове та невідоме.

Пересвідчитись чи ви вагітні можна за допомогою чутливих тестів на вагітність. Проте краще провести тест наприкінці наступного тижня, після значної затримки менструальної кровотечі.

Четвертий тиждень вагітності – як росте дитинка?

Ця стадія розвитку дитини, ще заплідненого яйця, називається стадія бластоцисту, що активно розвивається. Імплантація (занурення зародка в стінки матки) має відбутися від 5 до 8 доби ембріонального розвитку. Якщо зародок розділиться на дві частини в цей момент, тоді в тебе може народитися двоє ідентичних (однояйцевих) близнюків. На місці, де зародок прикріпився до стінки матки в майбутньому утвориться плацента. Плацента – це своєрідна станція живлення для дитинки протягом її перебування в матці. Після імплантації (занурення) бластоцист (зародок дитини) починає виробляти гормон людський хоріонічний гонадотропін, завдяки якому тести на вагітність показують дві смужки. Проте гормон хоріонічний гонадотропін є необхідний для успішного перебігу твоєї вагітності загалом.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

3-й тиждень вагітності

5-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня