2-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 2-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 2-й тиждень вагітності

Отже другий тиждень вагітності, знову ж таки, це час підготовки до можливої вагітності, до справжньої подорожі довжиною 38 тижнів. Чого чекати і на що варто звернути увагу?

Другий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Твої місячні мають завершитися. Настрій має стати кращим. Це пов’язано з тим, що дозріваючі фолікули, в яких знаходяться яйцеклітини, починають виробляти жіночі гормони. На другий тиждень після менструації – це естроген, гормон “жіночності”. Естроген впливає на стан шкіри, волосся, ти краще виглядаєш. Також естроген впливає на жіноче лібідо, – ти можеш почувати себе більш грайливо, в піднесеному настрої.

Менструальних кров’янистих виділень на початок другого тижня здебільшого вже не має бути. Натомість слизова зовнішніх статевих органів має стати більш вологою. Ближче до настання овуляції цервікальний слиз ( виділення з шийки матки, що виділяються з вагіни ) стає прозорим і еластичним, схожим до яєчного білку. Власне прозорий, еластичний, тягучий слиз і є ознакою овуляції, а, отже, і плідного періоду в жінки. Тобто власне зараз найкращий час мати статеві стосунки, якщо хочеш зачати дитину!

На схемі яйнику можна побачити зміни, що відбуваються протягом другого тижня.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

1-й тиждень вагітності

3-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня