1-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 1-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 1-й тиждень вагітності.

Вагітність – це цікава подорож! З кожним тижнем у твоєму організмі відбуватимуться неймовірні зміни. Твоя дитинка розвиватиметься і почне контактувати з тобою ще в животику. Спробую бути тобі хорошою подругою в цій мандрівці й допомогти фаховими порадами.

Маєш звикнути, що твій акушер-гінеколог буде рахувати вагітність від дати першого дня останньої менструації. Хоча розвиток дитинки, насправді, почнеться з моменту запліднення яйцеклітини. Запліднення можливе лише після овуляції яйцеклітини (звільнення її з фолікулу у просвіт маткової труби ). Найчастіше це відбувається на 14 день від початку менструації, у жінок з 28-ми денним менструальним циклом.Така “плутанина” склалась історично, бо колись технічно неможливо було визначити момент овуляції (момент готовності яйцеклітини бути заплідненою). Тому найпомітнішою подією, що передувала початку вагітності, визначали перший день останньої менструації. Наприклад, акушер-гінеколог записує, що маєш 12 тиждень вагітності, хоча твоїй дитинці лише 10 тижнів.

Отже, тепер ти знатимеш, що перший і другий тиждень вагітності — це періоди підготовки.

Зміни в твоєму тілі:

В тебе відбувається менструація, а яйники (статеві залози) вже готуються до майбутньої можливої вагітності.

На схемі можна побачити процес дозрівання фолікулів — це такі міхурці, в яких дозрівають яйцеклітини в оточені допоміжних клітин, які є дуже необхідні для розвитку яйцеклітин та виробітку необхідних жіночих гормонів, а саме естрогену, а згодом і прогестерону.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

2-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня