27-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 27-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 27-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твоя матка тепер займає великий простір: дно матки практично досягає ребер, що в свою чергу може створювати відчуття недостатнього дихання, задишки. Варто зауважити, що попри твій дискомфорт, дитина отримує достатню кількість кисню. Еритроцити (червоні кров’яні клітини) мають особливий дитячий гемоглобін (білок, що відповідає за транспортування кисню до клітин), що завжди насититься киснем від материнського гемоглобіну (еритроциту). Також судинна система плаценти побудована так, що дитина буде мати перевагу в отриманні необхідного кисню від матері. Звичайно, якщо ти відчуваєш задишку, варто зменшити ритм і інтенсивність будь-якого навантаження, заспокоїтися та, по можливості, пройтися парком, вулицею у вільному, прогулянковому темпі.

Якщо ти відчуваєш задишку, також варто звернути увагу на одяг, а саме: чи не стискає він тебе надміру, чи не є важким, громіздким?

Задишку також може провокувати стресова ситуація. В такому випадку намагайся:

  • уникати неприємностей.
  • практикуй прогулянки на свіжому повітрі.
  • слухай улюблену релаксуючу музику.
  • зустрічайся з друзями.

Як росте дитинка (27-й тиждень вагітності)?

На цьому тижні твоя дитинка відкриє очі. Також у оці відбувається формування сітківки ока – світлочутливої ділянки, що власне сприймає зображення. Дотепер очі були примруженні, проте вони вже реагували на яскраве світло, і дитинка намагалась відвернути голову від джерела.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

26-й тиждень вагітності

28-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня