Календар вагітності: 28-й тиждень вагітності
Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 28-й тиждень вагітності
Зміни в твоєму тілі:
Наступний 5-й візит до акушер-гінеколога жіночої консультації має відбутися на 30 тижні вагітності під час якого лікар повинен провести необхідні обстеження та видати лікарняний листок у зв’язку з вагітністю.
Оскільки дитинка в третьому семестрі має інтенсивно рости, то основні турботи, незручності та проблеми будуть пов’язані переважно з великим животом, маткою.
- Велика матка підпирає шлунок, то це може спровокувати відчуття печії практично при будь-якому прийомі їжі. Печію провокує смажена їжа, гостра їжа, поєднання м’яса та крохмаль вмісних продуктів, таких як картопля, макаронів вищих сортів. Намагайтесь їсти меншими порціями, перед їжею пийте теплої негазованої води. Інколи допомагає споживання їжі навстоячки, не лягайте після прийому їжі, походіть трошки. При печії може допомогти настій з насіння льону, деяким допомагають мигдальні горішки відмочені та очишенні від оболонки.
- Знову ж таки тиск матки з дитиною порушує венозний кровотік від ніг назад до серця жінки, тому можливе варикозне розширення вен на ногах, звідси відповідно швидка втомлюваність ніг, відчуття розпирання в ногах. Пильнуйте, щоб у вас було зручне взуття, щоб одяг не тиснув. Спіть на боці, використовуйте подушку для вагітних, виконуйте вправу “кішка”, походіть “на чотирьох” як киця. Корисним для кровопостачання є плавання.
- Застій крові в тазі може провокувати розвиток геморою, що в свою чергу створює відчуття дискомфорту не тільки під час сидіння чи при “ходінні в туалет по великому” (дефекації), а може стати постійною незручністю. Дбайте, щоб у вас не було закрепів, адже це не лише навантаження на кишківник, а й непотрібні токсини, що затримуються в організмі вагітної жінки. Пийте 2-3 склянки звичайної негазованої води зранку до прийому їжі. Надавайте перевагу зелені, фруктам, ягодам, – ці продукти містять клітковину і пектини, що необхідні для нормальної роботи кишківника. Кисломолочні продукти, наприклад, йогурт сприяють “добрій” мікрофлорі кишківника. Якщо ви не маєте додаткового дискомфорту від споживання квашеної капусти, тоді вперед. Зимою вам з клітковиною допоможуть сухофрукти: сушені яблука, груші, персики, сливки чи абрикоси. Проте намагайтесь їх добре вимочити перед тим, адже для збереження сухофруктів у гарному товарному вигляді, їх часом обробляють не такими ж “безпечними” речовинами.
Прислухайся до свого тіла, з часом воно краще тобі підкаже, що їсти або не їсти, що робити або не робити, щоб уникнути печії чи закрепу.
Як росте дитинка (28-й тиждень вагітності)?
Третій триместр цікавий тим, що твоя дитинка практично сформована і здатна досить інтенсивно контактувати з тобою, реагувати на твій голос, настрій, дотики через шкіру животика. Спробуй читати казочки чи вірші дитинці, включай приємну музику, вчись співати колискові. Дослідження свідчать, що материнський спів здатен заспокоювати серцебиття дитинки, що буде особливо корисним способом заспокоїти дитину після її народженні. Також дослідження мозкових хвиль свідчить, що твоя дитинка може бачити сни.
Дитина сприймає яскраве світло, що проникає через шкіру живота в матку з дитинкою. Дитинка на дію яскравого світла мружить очі, може навіть відвернути голову чи прикрити личко рукою.
Основним завданням дитинки на цей період це набратися сили та маси для самостійного життя після народження. Інтенсивно дозрівають структури, що відповідатимуть за дихання дитини повітрям, адже поки що всі поживні речовини і кисень дитина отримує через пуповину від мами.
Автор: Ольга Летнянчик, лікар
Читайте також:
– Календар вагітності: від 1 до 40 тижня