25-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 25-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 25-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

В цьому періоді вагітності жінки можуть відчувати біль в спині. Появу болю провокує, з одного боку, збільшена матка, що тисне на органи тазової порожнини, кістки тазу та хребет, а, з другого боку, зв’язки, що утримують кістки тазу, під час вагітності послаблюються. Тазові кістки “розходяться”, щоб створити більше місця для матки з ростучою дитиною. Відповідно зміни в тазі спричинюють зміну твоєї постави. Тепер ти не така стійка й легко можеш втратити рівновагу. Тому вибирай тільки зручне взуття на рівній підошві, що добре утримує тебе на поверхні. Також зимою під час ожеледиці намагайся уникати неприбраних слизьких доріг. Не встидайся попросити про допомогу та супровід.

Поради, щоб попередити біль в спині:

  • Використовуй для спання твердий, найкраще, ортопедичний матрац.
  • Спробуй заняття з плавання для вагітних. Плавання – це не лише гарна можливість, нарешті, розслабити м’язи тіла, розвантажити хребет і суглоби, це є також безпечний вид тренування для вагітних.
  • Тренуй спину вправою “кішка”.
  • Розвантажуй спину вправами з м’ячем для фітнесу.

Четвертий візит до акушер-гінеколога має бути призначений на 25-26 тиждень вагітності. Лікар має прокоментувати результати твоїх обстежень. Також під час візиту тобі мають виміряти: артеріальний тиск, пульс, температуру та вагу тіла, визначити висоту стояння дна матки, аускультативно прослухати серцебиття плоду, оглянути нижні кінцівки на наявність набряків чи ознак варикозної хвороби.

Акушер-гінеколог скерує на такі обстеження:

  • Загальний аналіз крові з визначенням кількості тромбоцитів у 29 тижнів вагітності.
  • Серологічне дослідження на сифіліс (друге) в 29 тижнів.
  • Наявність резус-антитіл (якщо у тебе Rh-негативна кров, а у батька дитини – Rh-позитивна).
  • Загальний аналіз сечі або експрес тест на наявність білку в сечі.
  • Двогодинний тест толерантності до глюкози всім вагітним має бути проведений в терміні від 24 до 28 тижнів вагітності.

Як росте дитинка (25-й тиждень вагітності)?

Дитинка починає набирати вагу, в неї з’являється підшкірний жировий шар, шкіра перестає бути зморщеною. Волосся росте й стає більш помітним.

Хребет дитини стає міцним. Сформований хребет буде складатися з 33 хребців, 150 суглобів і 1000 зв’язок.

Малятко вчиться “вдихати” та “видихати” амніотичну рідину. Ніздрі починають відкриватися. Розвиваються бронхи та легеневі альвеоли (мішечки), довкола них активно формується розгалужена судинна сітка. Після народження, коли дитина почне дихати, повітря через дихальні шляхи потраплятиме у легеневу альвеолу, де відбуватиметься газообмін.

Читайте також:

24-й тиждень вагітності

26-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня