Як допомогти немовляті при коліках: 10 порад для батьків

Несподіваний сильний плач, підгинання чи розпростовування ніжок, розмахування руками — це ознаки коліків у немовляти. В такому стані (коліки) дитину дуже важко заспокоїти, але в більшості випадків він безпечний, минає за деякий час і не загрожує малюку нічим, крім дискомфорту.

Пропонуємо 10 дієвих способів для полегшення коліків у немовляти:

  1. Масаж животика за годинниковою стрілкою. Можна використовувати спеціальні масажні олійки від кольок, але це зовсім не обов’язково.
  2. Підгинання-розгинання ніжок та “велосипед”. Такі вправи пришвидшують руху газів в кишківнику та їх виведення. Також у цьому допомагає лежання на животику, але краще у це положення дитину ложити не на повний шлунок.
  3. Тепло. Грілка або тепла пеленка, прикладені до животика полегшують спазми.
  4. Газовивідна трубка також ефективна при коліках у немовлят. Такі трубочки варто купувати лише в аптеці, після консультації з лікарем та уважного ознайомлення з інструкцією.
  5. Після годування дитину краще потримати у вертикальному положенні, щоб вона могла зригнути зайве повітря. Також не варто перегодовувати маля, адже при надмірній кількості їжі у дитини може не вистачати ферментів для перетравлення.
  6. Рослинні чаї з фенхелю, кропу та ромашки для мами також допомагають малюку впоратися з коліками. Звичайно, вони дієві лише при годуванні грудьми.
  7. Раціон мами суттєво впливає на травлення малюка, тому, у вразливий для коліків період, годуючим мамам варто обмежити вживання солодощів, квашених та маринованих продуктів, капусти та бобових.
  8. При грудному вигодовуванні значення має і правильне прикладання дитини — маля повинно захопити альвеолу, щоб не ковтати зайвого повітря.
  9. Кропова вода та інші натуральні газогінні препарати для найменших подрібнюють бульбашки газу у кишківнику і таким чином сприяють швидшому виведенню їх з організму. Однак їх варто застосовувати після консультації з педіатром, обирати відповідно до віку дитини і чітко дотримуватися інструкції.
  10. Спеціальні пробіотики для немовлят сприяють формуванню мікрофлори у травній системі та, відповідно, покращують травлення, тому можуть бути ефективними і при коліках.

У період коліків батькам варто набратися терпіння, зберігати спокій та знайти положення, в якому малюку найспокійніше і пам’ятати, що цей стан незагрозливий і минеться.