Ранній токсикоз вагітної: що робити

Людство навчилось літати в космос, але побороти токсикоз у вагітних практично не вдалося. Природа часом сильніша за нас, тому іноді, заради найціннішого, жінкам доводиться терпіти різні незручності. Добре, якщо це лише легка нудота зранку, а якщо стан наближається до такого, коли неможливо встати з ліжка? Без адекватного гінеколога, звісно, не обійтися, проте кілька простих порад, імовірно, допоможуть вам хоча би трішки легше перенести цей складний стан.

Вагітність – не хвороба. Так прийнято казати жінці при надії, котра скаржиться на погане самопочуття. Звісно, треба продовжувати звичним життям: ходити на роботу, поратися вдома, зустрічатися із друзями, багато гуляти. Однак, на жаль, є стан, котрий перекреслює усі теоретичні правила. І назва йому – токсикоз.

Медики кажуть, що більшість жінок при вагітності відчувають стан токсикозу. Для них це – легка нудота вранці. Тому рекомендують не вставати різко зранку із ліжка, бажано ще до того перекусити чимось легким. Тоді нудота, швидше за все, відступить.

Проте це за умови легкого стану. Рідко, однак трапляються такі випадку токсикозу, коли жінка протягом тривалого часу зовсім не може ходити. Вона відчуває сильне головокружіння навіть при нормальному тиску, а нудота та рвота тривають не лише зранку, а цілодобово. Що ж робити у такому випадку та наскільки це небезпечно?

Що таке токсикоз

Медики стверджують, що токсикоз виникає у кожної другої жінки. Проте, лише 8-10% є серйозним небезпечним станом. Токсикоз – це хворобливий стан, зумовлений дією на організм екзогенних токсинів.
Побутує думка, що токсикоз:

– викликаний дією гормонів;

– реакція організму на плід як чужорідне тіло;

– психосоматика.

Токсикоз у вагітних починається у першому триместрі, зазвичай на 5-6- тижнях. Ігнорувати свій стан не можна, адже саме у цей час закладають всі внутрішні органи та системи.

Якщо у вас токсикоз – це лише ранкова нудота і дискомфорт без рвоти, тоді можна не хвилюватися. Однак, якщо ви обіймаєтесь із унітазом більше 5 разів за добу, то вам потрібна консультація лікаря. Як мінімум тому, що через сильну рвоту можливе зневоднення організму, що має шкідливий вплив на розвиток дитини.

Як лікувати токсикоз

На превеликий жаль, ніяк. Токсикоз не лікується. Скажімо, у багатьох європейських країнах навіть немає такого визначення, тому жінкам у такому стані не дозволений навіть офіційна лікарняна відпустка.

До речі, існує думка, що токсикоз можна побороти позитивними емоціями та зміною обстановки. Якщо маєте таку можливість, спробуйте. Деякі вагітні розповідають, що під час токсикозу їздили на море, і протягом всієї відпустки не відчували жодних ознак хворобливого стану.

У нескладній ситуації ми можемо зняти чи полегшити симптоми. Тут потрібно орієнтуватись індивідуально. Часто жінкам допомагає випити натще воду із лимоном або пожувати сухарика чи скоринку хліба, не встаючи з ліжка. Інших рятує склянка молока зранку або солодке ківі. Буває і так, що важливо не залишатись голодному, їсти малими порціями, але часто.
Одним словом, тут слід підбирати варіанти виключно під себе. Також варто виокремити для себе продукти, від яких ваш шлунок страждає і намагатись їх уникати. Проте не забувайте, що харчування мусить бути повноцінним і збалансованим, адже тепер від вас залежить ще одне життя.

Проте, коли токсикоз настільки сильний, що вагітна не може встати з ліжка протягом дня, у неї сильне головокружіння і постійна нудота, тоді потрібно їхати у лікарню і ставити крапельниці. Вони допоможуть підтримати виснажений організм. Інакше жінка ризикує своєю вагітності: у сечі з’являється ацетон, що вкрай небезпечно для дитинки. До речі, рівень ацетону можна вимірювати і контролювати в домашніх умовах, для цього продаються спеціальні тестові смужки.

Запобігти токсикозові ви не можете ніяк, тому якщо ви відчуваєте такі симптоми, просто спробуйте налаштувати себе на позитив, думайте про те, що це не постійний стан, а результатом стане велике щастя – народження вашої крихітки.