33-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 33-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 33-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі на 33-й тиждень вагітності:

Переважна більшість вагітних відчуває, що чекати до пологів довго. Досить часто причиною є те, що великий живіт утруднює рух, ходьба стає нестійка, дихання підперте, тому треба ходити повільніше. Можливо, спробуй підібрати собі збірку приємної для тебе повільної музики, що можна буде слухати під час ходьби. Важко виспатися, спина ниє. Доброю порадою буде виконання вправ для вагітних, плавання. Ортопедичні матраци також стають в пригоді. І не забувай про такий винахід людства як подушка для вагітних, проте декілька маленьких подушок і валики з рушників цілком замінять спеціальну подушку.

Утруднений відтік крові від ніг та тазових органів, що сприяє появі варикозній хворобі ніг, що в свою чергу проявляється швидкою втомою ніг. Ноги переважно стають більшими й потребують вільнішого взуття. До речі, якщо раптом ти ще не зняла перстені, то раджу їх зняти, адже набряклі пальці будуть перетискатися.

Лікар акушер-гінеколог може пояснити тобі про псевдоперейми Брекстона-Гікса. Ці перейми мають певне тренувальне значення, і відрізняються тим, що є нерегулярними, короткотривалими до 1 хвилини, можуть повторюватися через 4-5 години.

Також корисним для тебе і дитинки буде навчитися правильно дихати, це дозволить під час пологів значно послабити біль, а також зробити потуги ефективними, щоб дитинка правильно й швидко народилася.

Оскільки дослідження вказують, що одним з найбільших страхів вагітної жінки є страх болю при переймах, раджу тобі порадитися з твоїм акушер-гінекологом. Дізнайся про можливість знечулення під час пологів, наприклад, про епідуральну анестезію.

Існують також альтернативні підходи до народження дітей, наприклад, пологи вдома, пологи в басейні. Маю признатися, що як лікар більше довіряю пологам під контролем моніторів, бо, якщо раптом щось піде не так, то шанси надати вчасно необхідну допомогу в спеціалізованому закладі вищі.

Зараз в тебе є ще час, щоб вирішити стосовно партнерських пологів. Партнерські пологи – це можливість народжувати з близькою людиною, що в важкий момент зможе тебе підтримати. Близькою для тебе людиною може бути чоловік, мама, сестра чи навіть подруга. Гарним досвідом є партнерські пологи з батьком дитини, адже це дає унікальну можливість бути від перших хвилин поруч зі своєю дитиною.

Як росте дитинка?

Шкіра дитинки стає рожевою, підшкірна клітковина вирівнює складки. Перше волосся плода (лануго) замінюється вже власне волоссям. Нігтики ростуть, малятко навіть може подряпатися, а після народження часто потребує першого манікюру. Легені дитини практикують вдихання й видихання амніотичної рідини. Також, заковтуючи амніотичну рідину, дитинка тренує шлунково-кишковий тракт і сечовидільну систему. Всі органи тренуються до народження!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

32-й тиждень вагітності

34-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня