ТОП-10 книг про догляд за немовлятами

Книжки українською про виховання і догляд за дітьми від перших днів до трьох років, їхній емоційний та фізичний розвиток.

1.Мати і дитина

Один з найрозгорнутіших порадників, з чималою кількістю кольорових ілюстрацій. Книжка вирізняється й тим, що дає поради жінкам на період ще від вагітності аж до догляду за трирічними дітьми. Більший акцент – на здоров’ї малюка. Ці та інші фактори вирізняють книжку вищою ціною та відсутністю у онлайн-книгарнях. Втім, варто шукати видання на маркетплейсах.

2. Вчимося бути батьками: школа для молодих батьків

Поради про догляд за дітьми від 0 до трьох років. У книжці чітко розділено різні нюанси догляду за дитиною і про її розвиток. Деталізовано перший рік життя немовляти по місяцях. Автор, досвідчений український психолог Дмитро Максименко, описує можливості інтелектуального та фізичного розвитку дитини на другий і третій рік її життя: як обирати іграшки, які ігри, як розвивати мовлення, як малювати. Крім того, останній розділ посібника присвячений популярним методикам розвитку дитини.

3. Для турботливих батьків. Дитина народилася!

Як доглядати новонароджену дитину в перший рік життя? Книжка дає відповідь на це питання не лише молодим батькам, а й новоспеченим бабусям і дідусям. У книзі практикуючої дитячої та сімейної психологині Марії Малихіної не лише поради по догляду за немовлям, а й перелік показників її розвитку за такий час.

4. Шпаргалка для батьків. Науковий підхід для спокійних батьків – від народження до садка

Альтернативна точка зору на виховання та догляд малюків. Емілі Остер – економістка і матір двох дітей. Вона пише про материнство з точки зору дещо незвичних для цієї тематики наук (соціології, економіки), цифрових даних (статистики). Чимале значення у написанні книги надала власному досвіду. Між цим всім вона встановила причинно-наслідкові зв’язки, що стали порадами.

5. Від 0 до 5. Прості поради кмітливим батькам

Ще одна книга, у якій дещо ширший період щодо про який авторка дає поради: від виношування до п’яти років. Власне книжка – це суцільний перелік порад, які написані у легкій манері, що зосереджують читачок на вихованні дітей та себе. Більше підійде для сучасних мам з міст.

6. Таємна опора емоційний зв’язок у життя дитини

Книжка для догляду за дітьми різного віку. Втім, близько її третини присвячено малатям: перші три розділи про перші три роки життя, а саме її сприйняття світу, оточуючих людей і відносини з ними. З кожним роком дитина розвивається не лише фізично, а й емоційно. Книжка радить, як правильно розвивати її емоційність і разом з тим пояснює дитячі реакції на життєві ситуації.

7. Про що думає дитина?

Вашому малюку вже 2 роки? Отже він проявляє емоції, яка вивчила доказова клінічна психологія. У посібнику детально описали більше 100 сценаріїв, які демонструють найпоширеніші повсякденні ситуації: напади гніву, відмови від сну, суперництво між братами і сестрами і ще багато-багато іншого.У цій книзі одночасно аналізується мислення дорослого і дитини. Один і той же складний випадок подається спочатку стандартним описом, потім аналізується, що думає дорослий у цій ситуації, потім пояснюється, що думає дитина. Ну а вже потім дається чіткий алгоритм, що саме рекомендується робити для вирішення критичної ситуації та можливих запобігань у майбутньому.

8. Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини

Книжка не лише для батьків, а й для вчителів, вихователів. У ній вчені-психіатри зі США пояснюють особливості мозку дітей, відтак і способи їх навчити розуміти самих себе уже з трьох років.

9. Навчіть дитину спати. Запобігання та усування проблеми зі сном (від немовлятка до дошкільнятка)

Дитина погано спить і це виснажує батьків? У книжці йдеться про причини такого явища і як діяти у різних ситуаціях, залежно від віку дитини. Психологиня Невена Ловрінчевич також пише про добрий сон, колисання, плач. Ймовірно, видання 2009 року важко буде знайти у книгарнях і онлайн-магазинах, але цю лаконічну книжечку продають онлайн “з рук” і на маркетплейсах ті батьки, яким вона уже пригодилась.

10. Виспані та щасливі. Легкий шлях для здорового сну для немовлят, малюків і батьків

Якщо все ж нема змоги купити попередню книжку, то є сучасніша. Американський педіатр, науковець Крейґ Канапарі пише про правильний дитячий сон дещо детальніше, вдаючись до прийомів наукового стилю, з конкретними прикладами з життя. Варто зазначити, що автор описав власний підхід до організації сну дітей.