Чому дитину важливо вчити регулювати свої емоції? / Розвиток дитини
Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Чому дитину важливо вчити регулювати свої емоції?


Плаче маля

Чи не кожні батьки знають, що таке дитяча істерика. Різкі емоційні спалахи притаманні практично усім дітям і до певного віку через них особливо хвилюватися не потрібно. До двох років істерики та різкі емоційні перепади у маляти прогнозовані і, навіть, очікувані, однак, якщо вони часто виникають вже у шкільному чи, навіть, дошкільному віці, то можуть свідчити про проблеми із емоційною саморегуляцією у дитини.

Саморегуляція - це по суті здатність відкоригувати поведінку та емоції відповідно до ситуації. Йдеться і про вміння заспокоїтись та пристосовуватися до ситуації й обставин, і опрацювання розчарування без спалаху гніву. Простіше кажучи, саморегуляція емоційно відрізняє дворічну дитину від п’ятирічної і формується завдяки набутим навичкам.

Вміння коригувати свою поведінку відповідно до обставин з’являється поступово - чим старша дитина, тим краще вона може регулювати власні емоції. Якщо у певному віці дитина не набула відповідних навичок емоційної саморегуляції, то батьки повинні їй в цьому допомогти. На цю тему є чимало навчальних курсів, а також загальні поради, які допоможуть сформувати навички емоційної саморегуляції.

Перш за все варто знати, що проблеми із саморегуляцією у різних дітей проявляються по-різному: одні не можуть відтермінувати реакцію, тому емоційна реакція у них моментальна, інші ж “накопичують” емоції і немов би вибухають у певний момент. В обох випадках слід навчити дитину висловлювати свої почуття та емоції у менш руйнівний та більш ефективний спосіб.

Батькам важливо знайти баланс між бажанням заспокоїти дитину і між тим, щоб не піддатися дитячим істерикам. Якщо постійно задовольняти усі примхи, лиш би заспокоїти, то дитині стає важко розвивати самодисципліну: вона починає покладатися на батьків і очікує, що вони будуть зовнішнім регулятором. Якщо така ситуація повторюється часто, то згодом дитина засвоює цей спосіб як єдиноможливий.

Читайте також:

- Проявляти емоції не можна стримувати: де кома?Розвиток дитини

Схожі статті

Найпопулярніші статті про дітей