Три рекомендації ВООЗ для вашої дитини

Для гармонійного розвитку дитини варто дослуховуватися до порад фахівців. Нові рекомендації ВООЗ з питань фізичної активності, малорухливого способу життя та сну у дітей було підготовлено групою експертів ВООЗ. Учасники групи виконали оцінку впливу, який на дітей раннього віку надають дефіцит сну та кількість часу, проведеного перед екраном або в умовах обмеженої рухливості у дитячих кріслах та візках. Експерти також проаналізували дані щодо користі високого рівня фізичної активності.

Дітям грудного віку (менше 1 року) рекомендується:

  • Займатися різноманітними видами фізичної активності кілька разів на день, зокрема, граючи на підлозі у взаємодії із дорослим; чим більше тим краще. Якщо дитина ще не може самостійно пересуватися, їй рекомендується проводити не менше 30 хвилин на день лежачому положенні на животі (в різні моменти дня в період неспання).
  • Не залишатися в ситуації обмеженої рухливості протягом більше 1 години поспіль (наприклад, у люльках/візках, дитячих кріслах або переносках та ерго-рюкзаках). Проводити час перед екраном не рекомендується. У періоди обмеженої рухливості дитині рекомендується забезпечити спілкування з дорослим, наприклад, читання казок та історій.
  • Мати 14–17 годин (у віці від 0 до 3 місяців) або 12–16 годин (віком від 4 до 11 місяців) якісного здорового сну, включаючи денний сон.
Здоров'я дитини

«Забезпечення здоров’я для всіх передбачає необхідність наслідувати найбільш сприятливу для здоров’я практику з перших етапів життя людини, — каже Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейєсусом. — Раннє дитинство — період швидкого розвитку, і є тим моментом, коли спосіб життя сім’ї може бути скоригований на користь зміцнення здоров’я дитини».