Три запитання про купання немовлят

Купання новонародженої дитини – хвилюючий процес для батьків і надзвичайно цікавий і важливий для малюка. Це не тільки гігієнічна процедура, а й комунікативний процес між батьками і дитиною та вияв турботи.

Коли і скільки часу купати, якою повинна бути температура води, в якій ванні краще це робити – ці та багато інших питань цікавлять молодих маму і тата. Ми зібрали відповіді на три найпоширеніші запитання про купання новонароджених, які допоможуть батькам швидше опанувати “мистецтво” дитячих водних процедур.

Щодня чи не щодня купиати дитину?

Шкіра малюка значно вразливіша і чутливіша, аніж у дорослих. Її легше пошкодити, подразнити, вона більш схильна до появи тріщин та інших пошкоджень, які можуть спровокувати розвиток інфекцій або сепсису. Саме тому, до пів року малюка варто купати щодня.

У перші дні життя, коли пупок ще не загоєний, дитину слід купати у кип’яченій воді. Зручніше це робити у невеличкій, дитячій, ванночці. Коли пупок вже загоєний, то маля можна купати вже у дорослій ванні.

У теплій чи в прохолодній воді?

При купанні немовляти у маленькій “дитячій” ванночці, оптимальна температура води – 36-37 °C. У звичайній великій ванні – 33-34 °C. Різниця пов’язана з рухливістю малюка – чим більше змоги рухатися у ванні має дитина, тим прохолоднішою повинна бути вода.

В обох випадках температуру у ванночці слід поступово знижувати – щотижня на 1 °C, доводячи до 28-30 °C – ця температура найоптимальніша для гарного здоров’я і самопочуття малюка.

Зранку чи ввечері купати ненемовлят?

Час перед вечірнім годуванням і сном – найкращий для купання. Ванні процедури – досить активні і забирають у малюка багато сил, відтак покращують апетит і сон – після активного руху завжди хочеться поїсти і поспати.

Це якщо говорити власне про купання – коли дитина 15-20 хвилин перебуває у воді. Якщо ж йдеться про миття, то його не обов’язково прив’язувати до конкретного часу доби – краще мити малюка тоді, коли в цьому виникає потреба.

У новонароджених малюків шкіра виконує регулятивну функцію – через шкірні пори виходить зайва волога і вуглекислота, тому важливо, щоб пори були очищені і не гальмували обмінні процеси в дитячому організмі. Це ще один аргумент на користь щоденного купання малюка. До того ж, під час водних процедур маля грається, плюскається і пізнає навколишній світ.