Завантаження. Будь ласка, зачекайте..

Особистим кордонам - так, високим мурам в цих кордонах - ні!


Особисті кордони

Порушення у сприйнятті особистих кордонів викликає багато супутніх проблем. Людина, яка не може знайти баланс у кордонах своєї особистості або зовсім замкнута, погано йде на контакт, не відкривається нікому, або ж навпаки - не може встановити жодних рамок і почувається ніби голою серед людей.

В обидвох випадках порушення меж спричиняє дискомфорт та може бути причиною багатьох інших психологічних проблем. Універсального правила про те, де повинен проходити особистий кордон нема - кожній людині потрібно формувати свої особисті межі.

Кордони особистості дають захист, відчуття безпеки - встановивши комфортні для себе межі, людина може комунікувати з іншими та з навколишнім світом загалом, не жертвуючи собою. Однак такі межі не означають статичність - для різних людей наші особисті межі можуть бути різні. Умовно, це як з одягом - ми не можемо постійно ходити в захисному скафандрі, як і не можемо перед усіма завжди бути голими.

Коли людина відчуває і вміє сформувати свої кордони, то розуміє, що інколи потрібно “одягнути плащ і защепнути його на усі ґудзики”, інколи ці “ґудзики” можна трошки привідкрити, а інколи - і зовсім бути без плаща. Баланс у відчутті особистих кордонів зменшує відчуття сорому та додає відчуття захищеності.

Важливим є й те, що при порушенні кордонів особистості багато енергії йде на маніпуляцію. Перш за все, маніпуляцію собою, своїми потребами і бажаннями. Саме тому так важливо знайти і втримувати баланс кордонів особистості - енергія, яка раніше витрачалась на такі маніпуляції вивільняється.Для мами

Схожі статті

Найпопулярніші статті про дітей