Чого дорослим варто повчитися у дітей

Дитячий майданчик

Комунікація з дітьми – це двосторонній процес. Дорослі часто концентруються на одній стороні – виховання і навчання дитини, забуваючи про те, чого вони можуть навчитися від дитини.

Якщо ж уважно слухати “дитячу мудрість”, спостерігати за поведінкою та аналізувати способи комунікації і методи вирішення проблем, які застосовують діти, то можна дізнатися багато нового, цікавого та корисного.

Коли дитина грається іграшками, то з кошика чи купи розкладає їх по одній, щоб краще вивчити, зрозуміти принцип їх роботи – дорослі цю модель поведінки можуть застосувати для вирішення складних заплутаних проблем. Розкладіть “велику” купу проблем на менші і поступово зможете розставити пріоритети і вирішити все.

Згуртованість дітей на майданчиках – гарний приклад командного духу, дружби, активного проведення часу. Взявши приклад з дітей, можна і дорослим сформувати звичку збиратися разом на свіжому повітрі і активно проводити час, наприклад, за футбольною, баскетбольною, волейбольною чи іншою спортивною грою.

У дітей можна повчитися і вмінню заводити нові знайомства. Малеча зазвичай дуже легко комунікує між собою. Діти легко знайомляться, швидко знаходять спільні інтереси та теми і заводять нову дружбу. Звичайно, у дорослому віці це складніше, але відкритість та доброзичливість до нових людей варто перейняти у дітей.