Батьківство при депресії – місія здійсненна

Депресія

Бути мамою і татом – справа нелегка. Особливо, якщо разом із батьківськими буднями та вихованням дитини доводиться боротися з депресією. Що варто знати про депресію і батьківство і як залишатися люблячими батьками, якщо доводиться лікувати депресію?

Що робити при депресії?

Перш за все, важливо не вимагати від себе 100%-віддачі завжди і в усьому. Рівня “досить добре” часто абсолютно достатньо, тому не варто кожну годину кожного дня намагатися бути ідеалом.

При депресії важливо мати підтримку в однодумців – тих людей, які переживають чи пережили схожий стан і завжди можуть нагадати, що ваші почуття є нормальними і що з ними реально впоратися.

Працюйте з психотерапевтом. Фахівець допоможе не лише подолати депресію, а й пережити її, паралельно залишаючись мамою, татом, дружиною, чоловіком…

Важливо пам’ятати, що депресія – це не єдине, що є у вашому житті. Попри неї у вас є батьківство, робота, стосунки тощо.

Попросити допомоги – не соромно. Не варто намагатися пережити всі самостійно: попросіть допомоги, якщо вона вам потрібна у чоловіка/дружини/партнера/партнерки, у батьків, у друзів, у родичів.

Полегшити життя можуть не лише великі грандіозні зміни, а й прості щоденні речі – намагайтеся спростити свій побут максимально, де це можливо. Якщо мате змогу взяти невеличку перерву в роботі – візьміть і відпочиньте. Не спілкуйтеся з людьми, з якими спілкуватися некомфортно. Будьте там, де приємно бути і з тими, з ким приємно бути.

Довіряйте своїм дітям. Не бійтеся розповісти їм про свої проблеми, звичайно, зважаючи на вік:

– Вже приблизно з 4-ох років дитина може зауважувати ваш настрій та звертати увагу на відвідування психотерапевта. Поясніть дитині, що іноді дуже хвилюєтеся і потребуєте допомоги.

– Трохи старші діти вже можуть відрізняти свої емоції, відповідно, здатні краще зрозуміти, що відчуваєте ви – для них ви вже можете використати слово “депресія”.

– Дітям підліткового віку можна вже детальніше розповідати про свій стан і як з ним боротися.