Застуда у дитини: як діяти

Хто з батьків не стикався з такою проблемою, як застуда у дитини? Хочемо ми того чи ні, та хвороби дуже часто вкладають малюків у ліжка. Батьки хвилюються, лікарі виписують рецепти лікування, в апетках залишається купа грошей… Та чи завжди це дієво? Пропонуємо вам поради американського доктора медичних наук, почесного фахівця з педіатрії Jay L. Hoecker.

Про ліки від кашлю та застуди для дітей

Доктор наголошує, що безрецептурні ліки від кашлю та застуди є неефективними, оскільки не лікують причину хвороби. Однак разом з тим вони можуть бути шкідливими, впливати на серцебиття, викликати тахікардію і навіть судоми. Тому дітям до 2 років такі ліки краще не давати.

Після 2 років така небезпека минає, проте батькам усе одно слід бути уважними, адже побічні ефекти все ж можливі. Наприклад, не можна давати дитині два препарати з одним і тим же активним складникомм – чи то не знеболювальне чи то антигістамінне. Це може викликати передозування.

Про антибіотики

З антибіотиками також слід бути обережними. Майте на увазі, що ліки, які борються з бактеріальними захворюваннями, нічим не допоможуть у боротьбі із вірусами. Взагалі запам’ятайте собі чітке правило: проти застуди антибіотики не діють.

Антибіотики не варто часто давати дитині також і тому, що у майбутньому організм може просто перестати на них реагувати.

Як полегшити стан

Звісно ж, ефективні ліки для полегшення стану існують. До прикладу, температуру ви запросто можете збити ліками без рецепту — парацетамолом або ж ібупрофеном. Від них же послабиться головний біль та біль у горлі.

При цьому памятайте, що не кожну температуру слід збивати. Показник до 38 градусів показує, що організм бореться з вірусом. Просто не заважайте йому.

Обовязково чітко дотримуватись інструкції. Не можна давати ібупрофен дітям до 6 місяців, а аспірин взагалі до 18 років. Медики кажуть, що він може викликати небезпечний синдром Рея. Іноді це закінчується смертю.

Взагалі застуду не дуже потрібно лікувати. Зазвичай вона проходить сама. Все, що ви можете, це полегшити стан дитині:

– часто давати пити. Особливо теплі напої збільшуються текучість слизу із носа, полегшують дихання, мають навіть заспокійливий ефект.

– зволожувати носові ходи. Пильнуйте, аби повітря у кімнаті було вологим. Хворому можна також дихати парою із гарячого душу.

– давати краплі сольових розчинів. Спеціальні спреї, які можна без рецепту купити в аптеці, допоможуть дитині легше дихати, адже розмочують слиз. У менших дітей його можна витягнути із носика за допомогою аспіратора.

– пом’якшити біль у горлі. Це можна зробити запросто морозивом, замороженими фруктами чи холодними напоями. А старші дітки можуть полоскати горло сольовим розчином або ж смоктати карамельки.

Важливо також, аби дитина багато відпочивала. Адже організмові на боротьбу з хворобою потрібні сили.

Профілактика

Насправді не існує методу, який захистить вашу дитину від потенційної хвороби на 100%. Однак, є кілька способів, які допоможуть вберегтися.

Дитина повинна бути привчена мити руки. Якщо немає води, користуватись антисептиком чи вологими серветками.

Навчіть своє чадо прикривати рот і ніс при чханні, а також уникати контакту із людиною, котра уже має симптоми хвороби.

Ну і не забувайте про правильне харчування, здоровий спосіб життя і хороший сон.