Процес “запуску” грудного вигодовування може тривати декілька діб і супроводжуватися втратою ваги малюка і плачами. Однак ці тимчасові недоліки варто перетерпіти заради майбутньої повноцінної годівлі грудьми.
При грудному вигодовуванні одним з найважливіших показників є кількість молока. Вона залежить перш за все від інтенсивності та активності, з якою малюк їсть. А активність малюка в свою чергу залежить від того, чи правильно дитина їсть, тому варто слідкувати за цим та слідувати кільком простим порадами щодо грудного вигодовування.
Одне з найважливіших правил грудного годування – ротик дитини повинен захоплювати не тільки сам сосок, але і ареолу навколо нього.
Грудне вигодовування – перше прикладання
Перше прикладання дитини до грудей важливо зробити відразу після пологів або, не пізніше як впродовж першої доби після народження.
Це важливо тому, що перше прикладання – це своєрідне знайомство мами з дитиною, визнання існування один одного.
На етапі становлення лактації, у перші 2-3 дні після народження малюка, молочні залози мами виробляють не молоко як таке, а молозиво – це первинне молоко, інше за складом і жирністю від більш зрілого молока. Молозиво надзвичайно корисне для новонароджених діток, адже містить високу концентрацію білків, мікроелементів і жиророзчинних вітамінів.
Завдяки такому складу молозиво є потужним імуностимулятором, формує у кишківнику дитини первинну мікрофлору і водночас є надзвичано поживним і добре засвоюється.
Молозива виробляється небагато, орієнтовно 20-30 мл за одне годування, однак воно виробляється постійно, а не сесіями, як зріле молоко. Це еволюційний механізм для того, щоб мати якомога частіше прикладала малюка до грудей в перші дні після народження. Відтак, дитина подразнює сосок і пришвидшує вироблення зрілого молока у достатній кількості.
Стабілізація грудного вигодовування
Орієнтовно наприкінці третьої доби після народження малюка в грудях починає дозрівати перехідне молоко, а через 2-3 тижні мама вже починає годувати новонародженого повноцінним, зрілим молоком.
Щоб налагодити грудне вигодовування, так би мовити, на максимальну потужність, малюка слід прикладати до грудей максимально часто, навіть, якщо вам здається, що груди порожні.
Приблизно 2-3 доби може тривати налагодження виключно грудного без шкоди для здоров’я малюка. Якщо після 3-ох днів виникають перебої і малюк не доїдає – варто використовувати суміші для догодовування.