Ваш малюк народився. Ви насолоджуєтесь новим статусом, радієте, приймаєте привітання, а дитинка гарно спить у візочку чи в ліжечку. Аж раптом через два-три тижні спокій як рукою зняло – маля починає вередувати, не спить, дратується, плаче.
Звісно, бабусі, сусідки та інші доброзчливці радо розкажуть вам і про вроки, і про те, що ви з’їли щось заборонене. Одним словом знайдуть тисячу і одну причину, чому поведінка дитини змінились. От тільки причина насправді може бути дуже банальна і від вас абсолютно незалежна – кишкові коліки. Проблема, котра торкається багатьох малюків саме у тритижневому віці.
Що таке коліки?
Кишкові коліки (чи кольки) у немовлят – проблема досі неостаточно досліджена. Медики називаюь як мінімум кілька причин, які викликають цей дискомфорт у діток. Зокрема незрілість травної системи, гази та гормони. Може бути також гіперчутливість.
Симптоми коліків є більш-менш схожими. Дитина вередує, здається, без причини, раптово починає сильно плакати, піджимає ніжки, при цьому у неї червоніє личко. Загалом називають навіть кілька ознак коліків:
– тривають більше трьох годин на день;
– щонайменше три дні на тиждень;
– починаються у віці після трьох тижнів;
– проходять після 3 місяців.
Як допомогти
Лікувати коліки, у принципі, немає чим. Існують лише способи полегшити їх перебіг. Про них і поговоримо.
Найперше, мама не повинна себе звинувачувати, причина коліків не у ній. Це точно. От тільки мамин неспокій може передаватись дитині, а це лише погіршить ситуацію. Тому залишайтесь спокійною і спробуйте знайти підхід саме до вашої дитини. Як показує практика, діти по-різному реагують на дискомфорт у животику.
Носіть малюка на руках. Пригорнувшись до теплої мами, дітки часто заспокоюються. Часом допомагає колисання та сповивання.
Прикладання до грудей за вимогою дуже допомагає обом – і дитині, і матері. Не секрет, що груди заспокоюють малюків. Тому, якщо дитина не на штучному годуванні, не варто нехтувати цим способом.
Полегшує перебіг коліків і масажик животика. Робіть його круговими рухами за годинниковою стрілкою.
Також рекомендують частіше викладати дитину на животик, таким чином виходять гази, які турбують немовля.
Після годування поносіть дитину стовпчиком, доки з неї не вийде зайве повітря. Прикладайте також до животика грілку – протягом 5-7 хвилин.
Робіть зарядку, розгинаючи ручки та ніжки. Більшості малюків такі розгинання полегшують стан.
Потирайте дитині спинку своїми руками. Можна поклати на животик на свої коліна і акуратно руками потирайте спинку. Це також допоможе вийти газам, які, імовірно, мучать малюка.
Звісно, не усі ці способи підійдуть саме вам. А, можливо, для вашої дитини знайдеться ще якийсь. Намагайтесь зберігати спокій, адже це те, що найбільше потрібно вашій дитині. Та й вам тим більше.
Коліки тривають відносно недовго, пам’ятайте, що вже незабаром перші зубчики, самостійне сидіння, перші слова та безліч цікавого.