6-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 6-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 6-й тиждень вагітності

Ти поступово звикаєш бути вагітною. Пристосовуєшся, що тепер відчуваєш сильні та неприємні запахи у звичних ситуаціях: приготування їжі, догляд за домашніми тваринами чи поїздка на автозаправку. Ти стаєш вимогливою до їжі. А також часом хочеш спати. А інколи, навпаки, маєш піднесений настрій і хочеш переробити всю роботу. Детальніше про шостий тиждень вагітності далі.

Шостий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

В порівнянні з попереднім тижнем вагітності ти можеш інтенсивніше відчувати усі неприємності першого триместру вагітності, проте позитивним є те, що ти починаєш звикати до свого стану. Починаєш вибирати кращу їжу, уникаєш неприємних запахів. Дозволяєш собі відпочити, поспати чи піти на прогулянку.

Варто подумати про візит до акушер-гінеколога. Особливо, якщо з’явилися кров’янисті виділення, гострий біль внизу живота, дещо збоку. Також, якщо тести на вагітність дають негативний або сумнівний результат, але затримка місячних є, а особливо, коли в минулому були перенесені запальні захворювання яйників та їх придатків, – раджу звернутися до акушер-гінеколога, щоб не пропустити позаматкову вагітність.

Шостий тиждень вагітності – як росте дитинка?

Шостий тиждень – це четвертий тиждень життя дитинки від зачаття ( запліднення, фертилізації ). Дитинка далі більше схожа на пуголовок: має велику голову, можна розрізнити зачатки півкуль головного мозку, спинного мозку, збоку голови можна побачити дві чорні цяточки – майбутні очі, і дві вм’ятини – майбутні вуха, зачатки роту; посередині тільця дитинки чітко можна побачити серце, що вже скорочується майже вдвічі швидше за твоє серце; по боках тільця дитинки є бруньки подібні на крихітні весла – це майбутні руки і ноги, а ще дитинка має хвостик.

У дитинки починають формуватися основні залози ендокринної системи, зокрема, гіпофіз та щитоподібна залоза. Закладаються органи дихальної системи: трахея, легені. Формуються голосові зв’язки. Також розвивається кишківник та зачатки інших органів шлунково-кишкового тракту: ротова порожнина, язик, стравохід, шлунок, печінка, жовчевий міхур. Закладається сечовий міхур.

Дитинка має виражену задню і передню частину тіла. Ззаду дитинки можна розрізнити спину та зачатки майбутнього хребта. На цьому тижні починають утворюватися м’язи та кістки дитинки.

Важливим є те, що на шостому тижні вагітності у дитинки формуються майже усі кровоносні судини, що постачають кров у головний мозок та інші органи й частини тіла дитини. У дитинки вже є серце і воно скорочується, здійснюючи кровопостачання до всього тіла дитини.

Пуповина вже утворена 3 окремими кровоносними судинами, і практично виконує вже свою функцію станції живлення дитинки.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

5-й тиждень вагітності

7-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня