31-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 31-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 31-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твоя вага під час вагітності повинна зрости в межах додаткових 10-12 кг, якщо бачиш, що вона зросла занадто, зверни будь-ласка увагу на дієту. Дієта вагітної означає переключитися на зелень, овочі, фрукти, крупи, хліб грубого помелу й обмежити споживання легких вуглеводів (хліб вищого сорту, макарони, солодощі). Надлишкові вуглеводи, це не лише навантаження на твою підшлункову залозу, що виділяє потрібний для засвоєння цукру клітинами інсулін, а й підшлункову залозу дитини. Організм дитини також виробляє значну кількість інсуліну (гормон підшлункової залози), це в свою чергу веде до того, що дитина різко починає набирати вагу. Велика вага дитини – це додаткові ризики ускладнень під час пологів, а часом і показ до Кесаревого розтину. В природі все добре в міру, а сучасні солодощі – це недавній винахід людства, організм ще не добре вміє давати собі ради з надлишком солодкого.

Певно ти вже звикла до змін на твоїй шкірі, до появи темніших ділянок з пігментом. Така підвищена пігментація на шкірі переважно швидко зникає після вагітності. Проте тобі варто не “згорати” на сонці, використовувати сонцезахисний крем, обережність до сонця є виправданою з багатьох причин.

Шкіра під час вагітності також стає більш вразливою до хлорованої води в басейнах, до миючих засобів, до фарб для волосся та до інших агресивних хімічних речовин. Використовуй рідке мило зі збалансованим рН, миючі засоби з мінімальною кількість запашок, чи інших додаткових речовин. Замість сушок для рук користуйся рушничками. Можна користуватися натуральними олійками для зволоження висушеної шкіри.

Чутливі груди потребують носіння спеціального бюстгальтера. Раджу придбати бюстгальтери для годування грудьми, вони є переважно розроблені для зручної підтримки збільшених грудей вагітної, а потім і годуючих мам. При виборі бюстгальтера для годування обов’язково зверни увагу на якість тканини. Тканина має бути натуральна, приємна на дотик, не натирати і одночасно бути стійкою, щоб акуратно підтримувати груди. Важливим є також якість фурнітури (защіпок), адже вони повинні витримати часте користування під час годування грудьми. А ще білизна має бути гарною і подобатися тобі.

Ти можеш зауважити виділення жовтуватого кольору з грудей, це твої груди тренуються виробити перше молоко (молозиво) для малятка. Немає потреби змивати виділення, навпаки, найкращим доглядом буде щоденний душ без надміру миючих засобів. Справа в тому, що на шкірі довкола сосків живуть “добрі” бактерії, що охороняють чистоту шкіри, а надмір миючих засобів руйнує захисні шари. Якщо раптом переживаєш про появу “небажаних” плям, тоді користуйся одноразовими прокладками для грудей.

Як росте дитинка (31-й тиждень вагітності)?

Дитинка відкриває очі, повертає голову в бік світла. Також дитина реагує на звуки і повертається в бік джерела звуку. Незвичний голосний звук може “злякати” малятко, воно може аж підстрибнути. Деякі батьки зауважують, що їхня дитинка часом нібито хоче вступити в розмову, вона починає підстрибувати, штовхатися або, навіть, копатися. Дитинка всередині животика є чутлива до вібрацій під час руху автомобіля, особливо по старій нерівній бруківці, мама чітко може відчути намагання дитинки зірочкою впертися в стінки матки. Такі рухові вправи часом є досить болючими, єдине нехай тебе тішить, що твоя дитинка здорова та активна!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

30-й тиждень вагітності

32-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня