19-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 19-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 19-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі (19-й тиждень вагітності):

Третій візит до твого акушер-гінеколога повинен відбутися в період від 19 до 21 тижня вагітності, після проведеного другого УЗД дослідження. Лікар повинен надати тобі розгорнуту інформацію про результати УЗД дослідження. Також може призначити додаткове третє УЗД на 32 тижні вагітності.

Під час третього візиту акушер-гінеколог визначає висоту стояння дна матки та зазначає дані на спеціальному графіку – гравідограмі. Традиційно акушерка вимірює артеріальний тиск, пульс, температуру, а також масу тіла. Також акушер-гінеколог має скерувати тебе на загальний аналіз сечі або експрес-тест на наявність білку в сечі (оскільки дуже важливо не пропустити ознаки проблем з функцією (роботою) нирок), та на проходження другого тесту на ВІЛ-інфекцію в 22-23 тижні вагітності (так вимагає законодавство, також вчасні лікувальні заходи в цьому випадку дають шанс дитині народитися без ВІЛ- інфекції).

Як росте дитинка?

Тіло дитини вкрите сироподібною змазкою, що захищає шкіру маляти від амніотичної рідини. Пригадай, що відбувається з твоєю шкірою, якщо довго купатися, так і шкіра дитинки потребує спеціального “крему” для плавання у власному басейні.

На голові дитини часом можна побачити перші натяки, паростки волоссячка.

В головному мозку формуються зони, що відповідають за органи чуття дитини. Тепер можна сказати, що у маляти є п’ять видів чуття: запах, смак, слух, зір та дотик. Ну, що у вас з дитинкою вже є улюблена колискова? Якщо ні, то саме час почати шукати!

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

18-й тиждень вагітності

20-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня