12-й тиждень вагітності

Календар вагітності: 12-й тиждень вагітності

Календар вагітності по тижнях. Лікар зі стажем розповідає, як розвивається в утробі матері дитинка та які при цьому відбуваються зміни у тілі вагітної. Усе найважливіше про 12-й тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твоє тіло змінилось: округлилась талія, збільшились груди.

При першому візиті акушер-гінеколог зможе відчути пальцями (пропальпувати) матку внизу живота. Під час першого візиту тобі треба буде багато розказувати, уважно читати та писати. Не хвилюйся, це перше “інтерв’ю” потрібно, щоб заповнити необхідні документи, а також познайомитися з історією твоїх хвороб та особливостей – це усе важливо для організації догляду за тобою й дитинкою в наступний період вагітності.

Це корисна підказка кількості твоїх візитів до акушер-гінеколога жіночої консультації поліклініки.

Також тобі призначать перше УЗД дослідження. Мета цього дослідження: визначити термін вагітності, виміряти комірцевий простір та виявити ультразвукові ознаки вроджених та хромосомних патологій. Проте це дуже гарна подія. Адже ти зможеш побачити як виглядає твоя дитинка, як б’ється її серденько. Раджу, по можливості, піти з батьком дитинки – це подія для вас трьох, чи можливо вас більше? Можливо в тебе двійня? Ти скоро дізнаєшся.

Як росте дитинка?

На цьому тижні дитинка активно вчиться стискати кулачки та пальчики на ногах, а також рухати нижньою щелепою, ковтати.
Дитинка потягується і копається. Всередині тебе росте маленький акробат, ще трошки і будеш відчувати його вправи.

Під час УЗД цікаво почути серцебиття дитини, що нагадує звук бігу коней галопом. Оскільки зовнішні статеві органи розвинулись і, якщо дитинка не ховатиметься від датчика, можна буде визначити її стать. Проте точніше про стать дізнаєшся протягом наступних УЗД досліджень.

Автор: Ольга Летнянчик, лікар

Читайте також:

11-й тиждень вагітності

13-й тиждень вагітності

Календар вагітності: від 1 до 40 тижня