5 порад для батьків, які допоможуть дитині досягти успіхів у майбутньому

Здавна відомо, що виховання дітей вважається одним із найскладніших завдань у світі, але одного загальноприйнятого курсу підготовки успішних батьків чи унверсальних прад для батьків не існує. Однак у зв’язку з цим є хороша новина: існує безліч простих способів стимулювати розвиток мозку дитини, поряд з використанням повсякденних дій як можливості для навчання.

Карлота Нельсон, режисер документального фільму Brain Matters (Розвиток головного мозку відіграє вирішальну роль) ділиться п’ятьма простими, ефективними та науково-обґрунтованими порадами, які допоможуть підготувати вашу дитину до успішного життя.

Підтримуйте та заохочуйте лепет дитини і ставтеся до ноьго як до справжньої розмови

Звуки, які видають немовлята, та їхні жести не завжди здаються такими вже важливими, але це є їхньою єдиною формою спілкування. Фахівці, які займаються питаннями розвитку дітей у ранньому віці, кажуть, що ми повинні підтримувати та заохочувати дитячий белькіт і сприймати його як справжню бесіду. Батьки повинні реагувати на звуки, сигнали та дії дитини, та взаємодіяти з нею протягом усього дня. Слова, які дитина чує від дорослого до досягнення нею дворічного віку, і головним чином їх кількість, будуть визначати обсяг її словникового запасу в цьому віці, а пізніше вплинуть на розвиток у нього навичок читання. Ставтеся серйозно до дитячого лепету і заохочуйте його.

Читайте дитині з метою розвитку її мови

Можливо, маленькі діти ще не навчилися розмовляти чи читати, але вони фактично з народження вже готові до навчання. Вже у тримісячному віці вони можуть розрізняти кожен звук, який використовується у мовах світу. Щоразу, коли ви читаєте вголос своїй дитині, ви, тим самим, розвиваєте її мову та мовні навички. Під час читання, показуючи картинки у книзі, ставте запитання з оповідання та його персонажів. Прості питання, такі як «що вони одягнені?» і «скільки їх?» допоможуть розвитку мови та мовних навичок дитини. Читання маленьким дітям не тільки допоможе їм пізнати нові слова та запам’ятати їх, а й прищепить любов до читання книг. Пам’ятаєте, лідерами стають ті, хто свого часу багато читав і читає, то чому б не розпочати якомога раніше цей процес?

Знаходьте освітні моменти у повсякденних діях

Для маленьких дітей будь-яка з повсякденних дій з боку дорослих – це навчання. Чи це купання, сортування білизни, приготування їжі або виконання доручень – всі ці дії є чудовими можливостями для навчання. Під час виконання тих чи інших дій вимовляйте вголос те, що ви робите у тому, щоб активізувати мовну діяльність дитини. Рахуйте та сортуйте білизну для навчання математики, грайте з харчовими інгредієнтами та вивчайте вголос будову та консистенцію різних предметів для розвитку наукового мислення. Гримасування, що демонструє різні емоції, є прекрасним способом розвитку в дітей віком здібності розуміння емоцій.

Приймайте гру всерйоз

Маленькі діти постійно навчаються. Граючи, вони набувають життєво важливих навичок. Гра різних персонажів дозволяє їм уявити себе кимось іншим і навчитися розуміти почуття інших. Коли вони грають з іншими людьми, вони вчаться йти на компроміс та виконувати будь-яку дію, зберігаючи черговість. Участь у уявній вільній грі, наприклад, уявляючи, що іграшковий поїзд може подорожувати у космічному просторі, пробуджує в дітей зчасом креативність і активізує мовну діяльність. Під час таких ігор маленькі діти вчаться висловлювати свої ідеї та думки в усній формі. Коли маленькі діти уявляють нові уявні світи, вони вчаться вирішувати проблеми і знаходити нові можливості. Те, що, здається простою забавою, насправді є важливою дією. Ставтеся до гри серйозно, тому що гра – це важливий процес навчання. Намагайтеся якомога рідше використовувати будь-який гаджет перед дитиною. Дослідження показують, що у разі діти думають, що до них ставляться зневажливо.

Подавайте особистий приклад

Маленькі діти – це геніальні пародисти. Вони зорово підхоплюють все, що ви робите. До того моменту, коли вони почнуть говорити, вони стають експертами у зчитуванні інформації з міміки та визначенні стосунків, не виражених словами, і вчаться повторювати рухи чи емоції. Спостерігаючи за вашими жестами, за тим, як ви ставитеся до інших, або як ви реагуєте на різні ситуації та проблеми, маленькі діти запам’ятовують це і з часом можуть почати використовувати у своєму житті подібні відносини, реакції та дії. Ваша поведінка та ставлення сформують особистість вашої дитини.

Практично використовуючи ці п’ять вище наведених важливих порад у своєму повсякденному житті, ви значно збільшите шанси своєї дитини на майбутнє процвітання. Забезпечення вашої дитини найкращими засобами для майбутнього успішного життя не має нічого спільного з фінансовими або дорогими навчальними ресурсами. Це пов’язано з вами, вашим часом і рівнем вашої участі