Вода при грудному годуванні: треба чи ні

У вас народився малюк, а у хаті – багато радості. Та попри все захоплення і замилування молодою мамою своїм дитятком, на неї звідусіль сипляться поради. Як правильно годувати, як вкладати спати, як одягати та чи треба давати водичку. Часто люди старшого покоління (бабусі, зазвичай) наполягають: особливо у спеку дитині варто давати воду. Та чим потрібна вона немовлятам?

Те, що точно треба немовляті – це грудне молоко. Тому у перші дні та навіть тижні мамі варто прикласти усіх зусиль, аби налагодити лактацію. Не перейматися нічим іншим, окрім того, аби забезпечити свого малюка найціннішим джерелом поживи.

Звісно, трапляються різні ситуації. В окремих випадках жінка не може годувати дитину. Проте абсолютна більшість малюків можуть зростати на грудному молоці. Що ж воно таке?

Що таке грудне молоко

Грудне молоко – біла солодкувата рідина, унікальний продукт, який містить більше 1000 компонентів. Складники грудного молока синтезувати штучно переважно неможливо. Усі вони життєво необхідні новонародженій дитині для того, щоб забезпечити усі її потреби. Адже маминим молоком малюк не лише насичується. Воно захищає його від безлічі інфекцій та зміцнює імунітет.
Медики стверджують, що перше молоко, яке немовля споживає у першу годину після народження, забезпечує його концентрованими антитілами від різних захворювань.

Чи потрібне дитині щось, крім молока

Материнський організм виробляє молоко у такій кількості, яка потрібна для дитини. Тож якщо лактація налагоджена, молока цілком вистачає. Будь-які догодовування чи допоювання немовляті непотрібні аж до шести місяців. Тобто рівно доти, доки не почнеться прикорм.
Більше того, якщо ви спробуєте таки давати дитині, до прикладу, воду у якості напою, то ризикуєте мати проблеми із годуванням. Хоча би тому, що дитинка вже не їстиме стільки, скільки раніше, відповідно молока вироблятиметься менше. Тут же випливає інший факт: через те, що малюка менше їстиме, він недоотримає певну кількість поживних речовин, які йому необхідні.

Коротко кажучи, навіть незначне допоювання ламає природню систему грудного годування. Тому найкраще у неї не втручатися.
Що вже казати про те, що допоювання ставить під загрозу порушення електролітного балансу дитини.

Чому навіть у спеку дитині не потрібна вода

Справді, найчастіше молодій мамі пропонують допоювати немовля у літні місяці, під час сильної спеки. Подібні поради дають і тоді, коли дитятко мучить животик.

Проте лактологи не втомлюються повторювати: НЕ РОБІТЬ ТАК!
Не варто думати, що дитина хоче пити і вимагає від вас води. Під час грудного годування вона непотрібна. Справа у тому, що грудне молоко на 88% складається з води. Тому воно абсолютно здатне втамувати спрагу малюка.

Винятки

Винятки, звісно, є. Проте вони поодинокі. Допоювання можна вважати виправданим тоді, коли дитина хворіє. Наприклад, при високій температурі, діареї чи блювоті. Через зневоднення організм може втрачати багато рідини. А це небезпечно. Проте такі стани обговорюються із педіатром індивідуально.

Поміж побутовими справами вашому малюкові дуже швидко мине пів року. Ви почнете давати у прикорм тверду їжу – саме це є першою ознакою, що відтепер дитині потрібна додаткова рідина. А до того просто прислухайтесь до свого організму, а не до необгрунтованих порад.