7 міфів про грудне годування

У вас народилась дитина. Ви хочете їй дати якомога більше цінного і необхідного. Наприклад, грудне молоко. Здавалося б, ну що тут може бути природніше і простіше. Проте на молоду маму, особливо, якщо це мама первістка, навалюється стільки інформації, що годі вибрати єдиноправильну модель поведінки. Прочитайте цю статтю і годуйте спокійно.

Розвінчуємо основні міфи про грудне годування

1. У перші дні молока замало.

Ох, не одній вагітній радили взяти зі собою у пологовий пляшечку і суміш. Начебто про всяк випадок, а заодно мотивуючи тим, що у перші кілька діб молока у породіллі або немає, або його дуже мало. Тому маля треба догодувати, інакше воно втрачатиме вагу.

Це – чистої вод міф. Немовля не потрібно догодовувати. Молока, а фактично це ще навіть не молоко, а молозива цілком вистачає для його потреб. До того ж воно містить всі необхідні компоненти, які потребує дитина. А втрата ваги у перші дні є нормальною. Зазвичай малюки втрачають 8-10% від своєї ваги. І суміш із пляшечкою тут не допоможуть.

2. Груди потрібно мити перед кожним годуванням

А от ні. Не потрібно. Цілком вистачить того, що ви приймете душ двічі на день чи просто сполоснете соски у воді тих же два рази.

І неспроста. Навколо ареоли грудей міститься залоза, яка виділяє спеціальний секрет. Він захищає ареолу, а також є певним провідником між мамою та дитиною. ВАЖЛИВО, що цей секрет не потрібно змивати, а часте миття грудей якраз до цього і призведе.

3. Жінка повинна дотримуватись суворої дієти

Дуже допотопний міф. Жінка, звісно, може це робити, якщо має таке бажання, але буде краще, якщо вона обере варіант повноцінного харчування.

Малюкові не потрібні мамині жертви, йому потрібно рости і розвиватися, а мамі потрібен раціон здорової людини. Тобто їсти можна абсолютно все. А свіжі овочі та фрукти дуже бажано.

Так, варто спостерігати і за ра реакцією малюка, адже все індивідуально. Проте зазвичай дієта є зайвою, за кордоном нічого подібного не практикують. Там жінка може вільно харчуватися уже в перші дні після пологів.

4. Груди=режим

У жодному разі. Не мучте ані себе, ані немовля. Поради годувати дитину кодні 3 години були актуальними багато років тому. І, на щастя, зараз жоден педіатр не скаже нічого подібного. Годувати дитинку потрібно за вимогою. Особливо, у перші тижні після народження.

І так ви не просто задовольните бажання поїсти малечі, а й правильно налагодите лактацію.

Також часте прикладання до грудей полегшує у немовляти формування ШКТ.

5. Груди потрібно ховати від холоду

Дуже часто молодих мам лякають і змушують закутувати груди, ховаючи їх у прохолодну погоду. Так, звичайно, ми усі ходимо одягненими. Але надавати якесь особливе значення саме грудям не варто.
Застудити ми можемо весь організм, а не його частину. Але у цьому випадку йдеться про лактостази. Саме тим, що жінка «застудила груди» виправдовували їх найчастіше. Однак причина насправді криється в іншому – незручна білизна, яка перетискає, інфекції, тріщини сосків, перетискання грудей під час сну тощо.

6. З маленькими грудьми дитину не вигодуєш

Нісенітниця. Розмір грудей не має взагалі ніякого значення. Лактація від нього не залежить. Загалом не вдається вигодувати власну дитину грудним молоком лише одиницям жінок, та й то через зовсім інші причини.

7. Неспокійна дитина, бо не наїдається

Навряд чи це показник до догодування. Ну хіба що у крайньому випадку, та й то у комплексі.

Якщо малюк вередує, то це зовсім не означає, що він голодний. Причин насправді може бути дуже багато. Однак те, чи наїдається дитина, визначити насправді дуже просто – порахуйте кількість сечовипускань на добу. Маєте сумніви, то знімайте підгузник і таким чином визначайте. Дитина до шести місяців пісяє 10-12 разів на добу, а після пів року – 8-10. Якщо кількість сечовипускань набагато менша, тоді можна говорити про те, що малюк не наїдається грудним молоком.

Пам’ятайте, що грудне годування – це золотий період, яким ви маєте насолоджуватись. І ніхто, крім вас, не знає, що краще для вашого малюка.